2413
1 2 3 4

Obec Hrušky leží na soutoku potoků Rakovce a Litavy asi 20km od Brna a 4km od Slavkova u Brna.

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ MAS „ZA HUMNAMA“ - PROJEKTY PROGRAMU LEADER

MAS „Za humnama“ je název místního venkovského regionu, do kterého je Obec Hrušky zapojena. (zkratka MAS znamená doslovný překlad z angličtiny – Místní akční skupina). MAS „Za humnama“ zahrnuje náš mikroregion Ždánický les a Politaví a sousední mikroregion Rokytnice. V celé ČR působí zhruba 180 podobných MAS.

MAS „Za humnama“ zastřešuje aktivity občanů, místních sportovních či společenských organizací, občanských sdružení či neziskových subjektů a podnikatelů v regionu. Tito mohou podávat podněty a jednotlivé projekty týkající se rozvoje společenského života na venkově. O realizaci projektů a financích nerozhodují Obce ani Obecní zastupitelstva, jedná se čistě o občanské aktivity. MAS je otevřenou strukturou, jednotliví zájemci se mohou přihlásit kdykoliv. Členy MAS „Za humnama“ mohou být výše uvedené subjekty, ale i Obce sídlící v našem regionu. Kromě Obce Hrušky je v MAS „Za humnama“ registrována rovněž TJ Tatran Hrušky. Regionálního sdružení tohoto typu mohou získávat finanční prostředky na podporu rozvoje venkova a podporu občanských iniciativ z fondů EU. Podpora těchto aktivit probíhá v rámci evropského programu LEADER. Finanční podpora z programu LEADER je zaměřena na takové projekty, které vedou ke zlepšování života a životního prostředí na venkově, zvyšují konkurenceschopnost venkova, zvyšují hodnotu místních produktů, zlepšují kulturní a společenské dění na venkově apod. Tyto projekty jsou menšího charakteru, pohybují se v řádu cca do 500 000 Kč, ale mohou být i projekty dražší.

Konkrétní projekty, které byly podpořeny v minulém období v sousední MAS (Kyjovsko) se týkaly např. pořádání sportovních a kulturních akcí (včetně vybudování zázemí pro tyto akce – např. sportovní hřiště, vybavení sportovců, výstavní prostory, vybavení místních divadelníků, pořízení krojů …), obnovy kulturních památek, zpracování projektových dokumentací pro finančně náročnější sportovní či kulturně společenské investice atd.

V současné době probíhá v MAS „Za humnama“ tzv. naplňování zásobníku projektů. Jednotliví členové MAS, ale i ostatní zájemci podávají formou jednoduché přihlášky své projekty (přihláška obsahuje - předkladatele, lokalizaci, cíl, stručný popis, odhadovaný rozpočet projektu). Na základě naplněného zásobníku pak MAS vyhlásí strategii, tzn. ty oblasti, které bude podporovat. Vždy se však bude jednat o podporu rozvoje venkova. K dnešnímu dni již zásobník obsahuje návrhy projektů za cca 70 mil. Kč.

Naší snahou je dnes tedy vytvořit několik předběžných projektů, které by Obci Hrušky a jednotlivým jejím organizacím či spolkům pomohly k vybudování a realizaci takových akcí, které by zlepšily společenské dění v Hruškách. Jedná se nejen o finanční podporu na pořádání jednotlivých akcí, ale i na vytvoření zázemí a vybavení pro tyto akce.

Máte-li tedy nějaký nápad, nestyďte se a přijděte s ním co nejdříve na radnici nebo mezi sportovce.

Svatava Horáčková

Celý dokument si můžete stáhnout ve formátu "pdf" zde:
MAS Za humnama.pdf (PDF 93.16 kB)

Nejbližších 5 akcí

3. červen 2017


Aktuality

30. květen 2017
29. květen 2017

Obecní knihovna Hrušky - oznámení

Knihovnice p. Štefanová oznamuje čtenářům, že v úterý 30.5. 2017 nebude knihovna otevřena.


29. květen 2017

Výluka na trati Sokolnice-Telnice - Křenovice horní nádraží

Datum konání: 1. a 2. 6. 2017, denně od 8:10 do 14:15 hod.


[ další informace ]
29. květen 2017

Prodej zeleniny a ovoce

Zelenina Vitamínka Uherský Brod bude v úterý 30.5. 2017 od 8:15 do 8:30 hodin prodávat domácí slovenská rajčata, papriky, okurky, nový česnek. Dále nabízí brambory za 10 Kč/kg, cibuli za 8 Kč/kg, jablka, žampiony, hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu. Prodávají také i český med a olejové svíčky za 10 Kč/ks.


25. květen 2017

TJ Tatran Hrušky - Utkání okresního přeboru ve volejbale

TJ Tatran Hrušky zve všechny příznivce volejbalu na utkání okresního přeboru I. třídy HRUŠKY - ORLOVICE, které se uskuteční v neděli 28.5. 2017 v 10:00 hodin na hřišti u rybníka. Občerstvení zajištěno.


25. květen 2017

Ředitelství MŠ Vážany nad Litavou - nabídka zaměstnání

Ředitelství MŠ Vážany nad Litavou hledá kuchařku a vedoucí stravování na celý pracovní úvazek.             Informace na tel. č. 544 223 026.


24. květen 2017

Obec Křenovice - 30. ročník regionálního folklorního festivalu „Pod křenovskó májó!"

Akce proběhne:
27. 05. 2017

Festival bude zahájen ve 14:00 krojovaným průvodem od obecního úřadu. Hlavní program proběhne od 14:30 hodin v areálu sokolského hřiště v Křenovicích. Představí se soubory Drahánek a Drahan, Malá Nivnička a Nivnička, Křenováček a Křenovák. Občerstení zajištěno.


[ další informace ]
24. květen 2017

Obec Křenovice - 15. ročník hudebního festivalu „KŘENOVICKÝ RAKOVEC“

Akce proběhne v  sobotu 3. června od 15:30 na sokolském hřišti. Letos vystoupí Ivan Mládek a Banjo Band, Hop Trop, Careta, Karisma, Lážo Plážo Jarret, Šviháci. Zajištěno občerstvení i odpolední program pro děti. Vstupné v předprodeji na obecním úřadě v Křenovicích 150,- Kč, vstupné na místě 170,- Kč


[ další informace ]
18. květen 2017

Upozornění na možnost internetové aukce na levnější dodávky energií

Obecní úřad Hrušky upozorňuje občany na možnost elektornické aukce na levnjěší dodávky energií, která proběhne na OÚ ve dnech 29. 5., 12.6. a 21.6. od 15 do 17 hod


Obecní úřad upozorňuje občany na množícíse telefonáty od společnosti, která bude tuto elektronickou aukci provádět. V žádném případě obec nedala souhlas , aby firma kontaktovala občany předem. Nesjednávejte si, prosím, schůzky přímo do domu. Všichni mají možnost si sjednat schůzku na OÚ v uvedených dnech.


[ další informace ]
10. květen 2017
4. květen 2017

Ordinace MUDr. Svobodová - Plán dovolené po dobu letních prázdnin

DOVOLENÁ OD 30.6.2017 DO 21.7.2017


V DOBĚ OD 30.6. DO 4.7. BUDE V ORDINACI PŘÍTOMNA SESTRA


akutní případy ošetří MUDr. Pikolon v Šaraticích


http://ordinacekrenovice.cz/


 


26. duben 2017

Památník Mohyla míru - nabídka pracovního místa - brigáda

Památník Mohyla míru (pobočka Muzea Brněnska, příspěvkové organizace) příjme brigádníka na pozici průvodkyně
(průvodce) a pokladní pro období květen – září. Podmínkou plnoletost, znalost alespoň
jednoho cizího jazyka, komunikativnost, odolnost vůči stresu, spolehlivost a
příjemné vystupování. Práce také o víkendech.


Další informace na emailu:
mohyla-miru@muzeumbrnenska.cz nebo tel. č. 544 244 724.


13. duben 2017

Obecní úřad Hrušky - informace

Obecní úřad Hrušky informuje občany, že se množí v naší obci falešné telefonáty od firmy, která se vydává za firmu E.ON a nabízí přepočet plateb za el. energii. Jedná se o nepravdivé informace, proto vyzýváme občany k obezřetnosti.


10. duben 2017

Finanční úřad - Upozornění na nutnost kontroly a případného navýšení inkasního limitu SIPO

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj upozorňuje všechny poplatníky využívající platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO, aby si zkontrolovali a případně zvýšili inkasní limit pro platby SIPO tak, aby pokryl celou předpokládanou výši daně. V případě nedostačujícího limitu nebude platba SIPO bankou provedena a může tak dojít ke vzniku nedoplatku na dani.


Poplatníkům, kteří hradí daň prostřednictvím SIPO, nebude příslušným FÚ zaslána poštovní poukázka pro placení daně, informaci o výši hrazené daně obdrží od České pošty v rámci podrobného přehledu jednotlivých předpisů plateb. Nebude-li do 31. května uhrazena splatná daň prostřednictvím SIPO, bude poplatníkovi Českou poštou zaslána upomínka neuhrazených předpisů SIPO.


Všechny potřebné informace jsou dostupné na adrese http://www.financnisprava.cz/sipo


30. březen 2017

MUDr. Buchta - oznámení

Zubní oddělení Šaratice - MUDr. Buchta oznamuje občanům, že od 1. dubna 2017 z technických důvodů až do odvolání neordinuje.


27. únor 2017

Kola pro Afriku - Martin Zehnal

Jakákoli kola je možné dovést na Obecní úřad v Hruškách, kde budou uloženy do doby, než budou panem Zehnalem převezeny na sběrné místo.


http://www.kolaproafriku.cz/


 


[ další informace ]
18. leden 2017

Krajský pozemkový úřad - žádost o vytýčení pozemků

Žádosti jsou rovněž k dispozici na obecním úřadě.
[ další informace ]

Aktuality z okolí

nahrávám RSS

Entente Florale 2016

logo.png

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

Facebook

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 10.05.2017 000 08:26       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine