Rozcestník

26. září 2022
14. září 2022

Optické internet v Hruškách

Nejmodernější optický internet v Hruškách.

Během výkopových prací na rekonstrukci elektrické sítě v naší obci se podařilo zajistit i koordinaci s pokládkou chrániček pro internetové služby nové generace.

Optická síť je nejmodernější způsob jak se připojit ke službám internet s mimořádně vysokou rychlostí a spolehlivostí.
Služby bude ve naší obci poskytovat společnost VIVO CONNECTION, spol. s r.o., provozovatel sítě CITY. Spuštění služeb je plánováno na říjen 2022. Již nyní je však možné si zadat objednávku na stránkách www.vivo.cz nebo telefonním čísle zákaznického centra 515 537 537. Pokud preferujete osobní kontakt tak více informací podá a objednávky přijímá i informační centrum ve Slavkově u Brna na Palackého nám. 126 (budova společenského centra Bonaparte).
Objednávat můžete internet 100Mbps a 1Gbps i interaktivní televizi s kanály v HD kvalitě a možností přetáčení, nahrávání, videopůjčovny a další moderní funkce. Na optickém internetu také skvěle a spolehlivě fungují služby Netflix, Disney+, Amazon Prime, Voyo a jiné.
Pro aktivaci služeb je třeba přivést chráničku, která končí před vchodem do domu, do chráničky poté technici instalují kabel a provedou domem až k místu kde budete chtít umístit router. Zavedení kabelu do domu je zdarma, router s výkonným wifi vám bude zapůjčen za 1Kč.
Za práci techniků na aktivaci přípojky si společnost účtuje 690 Kč.
V případě, že nebydlíte v místě kde byly prováděny stavební práce a chráničku zatím před domem nemáte, můžete zadat objednávku i tak. Poskytovatel se bude snažit vyhovět všem objednávkám v co nejkratším čase.

9. září 2022

Změna otvírací doby pošta Křenovice

Změna otvírací doby je změněna v úterý a to následovně :

dosavadní otvírací doba 08:00-12:00,13:00-15:00
nová otvírací doba 08:00-13:00

31. července 2022

Obecní knihovna Hrušky

Knihovnice paní Štefanová oznamuje čtenářům, že od 8. 8. do 12. 9. 2022 bude obecní knihovna uzavřena.

6. května 2022

Platba poplatku za TDO za rok 2022

Vážení občané,

nezapoměnte, že do konce června je nutné uhradit poplatek za svoz TDO a popletek za psa.

Poplatek musí uhradit každý, kdo má trvalý pobyt v Hruškách.

Poplatek musí také uhradit majitelé nemovitostí, kde není nikdo hlášen na trvalý pobyt.

Děkujeme za pochopení.

30. března 2022

Sběrný dvůr Hrušky

Vážení občane,

informujeme Vás, že od 2.4.2022 bude opět otevřemé sběrné místo na stavební suť a bioodpad.

V obvyklém čase:

čtvrtek od 16-18 hod

sobota od 8-12 hod

2. února 2022

Platba poplatku za TDO za rok 2022

Výběr poplatku za TDO za rok 2022 bude probíhat od 1.3.2022.

23. března 2021

Respono a.s. - výsyp nádob na komunální odpad

Informujeme občany o nutnosti přistavení nádob na směsný komunální odpad v den plánovaného svozu na viditelném místě v blízkosti místní komunikace tak, aby posádky svozových vozidel mohly zajistit jen jejich vyprázdnění. Velmi často se stává, že posádky nádoby hledají na soukromých pozemcích u domů, nádoby nejsou vystaveny v den svozu včas apod. Tyto problémy posádky výrazně zdržují a zbytečně prodlužují délku svozu. V případě, že nebude nádoba na směsný komunální odpad přistavena v den plánovaného svozu včas tj. od 6 hodin na viditelném místě u místní komunikace, nebude proveden její řádný výsyp. Na pozdější reklamace bohužel nemůžeme brát z výše uvedených důvodů zřetel.

Velmi děkujeme za pochopení a za to, že nám pomáháte zajistit plynulý svoz odpadu v naší obci.

AEFP

vesnice roku

znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

slavkovske bojiste