Rozcestník

Datum akce Seřadit vzestupně Seřadit sestupně
14. dubna 2021

Myslivecký spolek Podhejdí Hrušky - oznámení

Myslivecký spolek Podhejdí Hrušky provede v sobotu 17. 4. 2021 sběr železného šrotu - od 8.00 hod. Žádáme občany, aby šrot, který nám chtějí věnovat, připravili v sobotu ráno před dům. S těžkými kusy se nemusíte namáhat, my je vyneseme sami.

Za podporu předem děkujeme Miroslav Fraňo předseda MS

13. dubna 2021

Obecní knihovna Hrušky - oznámení

Paní Štefanová oznamuje čtenářům, že od 19. 4. 2021 bude knihovna otevřena ve standartním režimu, a to za daných hygienických podmínek. Čtenáři jsou povinni vstupovat do knihovny jednotlivě, použít dezinfekční gel a mít nasazený respirátor.

31. března 2021

MUDr. Hana Svobodová

Zítra, tj. 1.4.2021 MUDr. Svobodová neordinuje. Akutní případy ošetří MUDr. Karbula v Otnicích během své dopolední!!! (MUDr. Svobodová má odpolední hodiny) ordinační doby.

31. března 2021

Oběrové centrum Covid-19 Slavkov u Brna

Dne 31.3.2021 bude spuštěno odběrové centrum pro bezplatné testování na COVID - 19 na Infocentru ve Slavkově u Brna, Palackého nám. 1.

Fungovat bude podle zájmu občanů, nyní počítáme s provozem každý všední den s předpokládanou provozní dobou od 9.00 do 16.00 - dle zájmu občanů a naplněnosti rezervačního systému.

Odkaz na rezervaci termínu zde:

Informace ke zveřejnění na vašich webech zasílám v příloze nebo na našich stránkách zde:

V případě organizačních dotazů je k dispozici paní Barbara Macháčková. Na lince 703 155 111 pomůžeme občanům, kteří nemají přístup k internetu s registrací.

24. března 2021

Sčítání lidu 2021 od 27.3.

V příloze najdete vzor formuláře pro vyplnění Sčítání lidu pro jednotlivce i pro rodiny.

[ Podrobnosti ]
23. března 2021

Respono a.s. - výsyp nádob na komunální odpad

Informujeme občany o nutnosti přistavení nádob na směsný komunální odpad v den plánovaného svozu na viditelném místě v blízkosti místní komunikace tak, aby posádky svozových vozidel mohly zajistit jen jejich vyprázdnění. Velmi často se stává, že posádky nádoby hledají na soukromých pozemcích u domů, nádoby nejsou vystaveny v den svozu včas apod. Tyto problémy posádky výrazně zdržují a zbytečně prodlužují délku svozu. V případě, že nebude nádoba na směsný komunální odpad přistavena v den plánovaného svozu včas tj. od 6 hodin na viditelném místě u místní komunikace, nebude proveden její řádný výsyp. Na pozdější reklamace bohužel nemůžeme brát z výše uvedených důvodů zřetel.

Velmi děkujeme za pochopení a za to, že nám pomáháte zajistit plynulý svoz odpadu v naší obci.

19. března 2021

Zahájení stavebních prací pod Lipami

Akce pod Lipami

Informujeme všechny občany, že od pondělí 22.3.2021 začnou stavební práce na akci „ Obnova zpevněných a parkovacích ploch na návsi pod Lipami“.

Prosíme tedy všechny občany, aby dbali zvýšené opatrnosti. Využívali pro pěší chůzi protější chodník a při průjezdu automobilem byli obezřetní.

Děkujeme za pochopení.

Přejeme krásný a klidný víkend.

3. března 2021

Očkování proti COVID-19 pro seniory 70+

MUDr. Svobodová prosí své pacienty ve věku 70ti let a více, kteří by měli zájem o očkování proti virovému onemocnění COVID-19, aby se nahlásili do 31.3.2021 na OU Hrušky

Občané se mohou hlásit jak osobně v úřední hodiny Po a St od 8:00 -17:00, tak telefonicky na čísle obecního úřadu 544 223 330.

2. března 2021

Platby za svoz TDO na rok 2021

Vázění občané,

vzhledem k situaci, která od pondělí nastala se splatnost poplatků za TDO posouvá až do 30.6.2021. Možnost platby bude pouze Po a St od 14.00-18.00hod.V jiných časech pouze po telefonické domluvě. Možnost platit přes bankovní účet není vzhledem k novému systému možný. Paní účetní by musela každému občanovi zvlášť sdělit cenu za svoz TDO, která se u každého občana liší a každému přidělit jedinečný VS z programu.

Děkujeme za pochopení a budeme se snažit tyto nedostatky doladit.

25. února 2021

Prodej štípaného palivového dřeva

Společnost Dřevo Habrovany nabízí v jarní slevové akci k prodeji štípané palivové dřevo. Skladem tvrdé i měkké dřevo - v délce polínek 25, 33 a 50 cm. Doprava zajištěna až k Vám domů. Kontakt a objednávky na telefonním čísle: 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.

25. února 2021

Platby za svoz TDO a psa 2021

Vážení občané,
od pondělí 1.3.2021 bude možné hradit poplatky za svoz TDO a poplatky za psa.
Výše poplatku za svoz TDO je od roku 2021 stanovena na základě slev za tříděný odpad.
Platby budou prováděny pouze v hotovosti na obecním úřadě vždy v pondělí a středu od 8.00 - 11.00hod a od 13.00-17.00hod.
Splatnost poplatků je do 31.5.2021
Děkujeme za pochopení.

8. července 2020

Prodej masa a uzenin

Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice bude prodávat každou středu v 9:30 hodin na obvyklém místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.

AEFP

vesnice roku

znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

slavkovske bojiste