Rozcestník

13. října 2020

Obec Hrušky - informace

Vážení spoluobčané,
vzhledem k nastalé situaci a vyhlášenému nouzovému stavu omezujeme úřední hodiny našeho obecním úřadu. Úřední hodiny budou od 19.10.2020 upraveny takto:
pondělí a středu od 8:00 do 10:00 a od 14:00 do 17:00
Prosíme o dodržení úředních hodin a o využívání jen v případě, že nebude možno vyřídit Vaši záležitost telefonicky nebo emailem.
Kontakty na obecní úřad:
- pevná linka: 544 223 330
- mobilní telefon pana starosty: 725 111 467
- email: ouhrusky@politavi.cz
V případě potřeby je možné se s panem starostou domluvit kdykoliv na osobní návštěvě u vás doma, abychom eliminovali hromadný kontakt.
V případě jakéhokoliv problému se nebojte pana starostu oslovit.

Pro občany nad 65let znovu zavádíme možnost objednání a dovezení nákupu. Objednání je možné na obou výše uvedených telefonních číslech.

MUDr. Dagmar Šilerová - oznámení

Dětská lékařka MUDr. Šilerová oznamuje, že ve dnech 26. - 27. října bude čerpat dovolenou.

24. března 2020

Obec Hrušky - upozornění pro občany - poplatky za komunální odpad a psa

PROSÍME VŠECHNY OBČANY, ABY V DŮSLEDKU NAŘÍZENÉ KARANTÉNY HRADILI MÍSTNÍ POPLATKY ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD A ZA PSA

BEZHOTOVOSTNĚ

Variabilní symbol: 134041

Specifický symbol:  číslo domu

DO POPISU PROSÍM DEJTE JMÉNA, ZA KTERÁ MÍSTNÍ POPLATEK ZA SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU PLATÍTE A POČET PSŮ, ZA KTERÉ PLATÍTE.

POPLATEK ZA SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU JE 450,00 KČ/OSOBU/ROK.

POPLATEK ZA prvního psa je 90,00 a 120,00 KČ KAŽDÝ DALŠÍ PES U JEDNOHO POPLATNÍKA (TJ. POKUD MÁTE NAHLÁŠENY V EVIDENCI NA JEDNOHO POPLATNÍKA 2 PSY, TAK PLATÍTE 90+120=210, POKUD MÁTE NAHLÁŠENY V EVIDENCI DVA PSY V JEDNÉ DOMÁCNOSTI NA DVA POPLATNÍKY, TAK PLATÍTE 90+90=180).

V PŘÍPADĚ NEJASNOSTÍ MŮŽETE VOLAT NA TELEFONNÍ ČÍSLO: 544 223 330

PONDĚLÍ A STŘEDA OD 8.00 HOD. DO 17.00 HOD.,

NEBO NA SOUKROMÉ TELEFONNÍ ČÍSLO ÚČETNÍ: 792 301 994.

TOTO ČÍSLO MOHOU OBČANÉ VYUŽÍVAT JEN PO DOBU NAŘÍZENÉ KARANTÉNY.  ÚČETNÍ VÁM ODPOVÍ NA VAŠE DOTAZY KAŽDÝ DEN DO 17.00 HOD..

V PŘÍPADĚ NUTNÝCH ÚŘEDNÍCH ČINNOSTÍ, JAKO JE OVĚŘOVÁNÍ PODPISŮ, VÝSTUPY Z CZECH  POINTU, JE MOŽNÉ JEN PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ.

PROSÍM OMEZTE VYŘIZOVÁNÍ NA OBECNÍM ÚŘADU JEN NA NEZBYTNÉ NUTNÉ ZÁLEŽITOSTI.

VEŠKERÉ UVEDNÉ INFO JE NA STRÁNKÁCH OBCE WWW.OBEC-HRUSKY.CZ..

11. září 2020

Obec Hrušky - Informace od majitelů koní v Hruškách

Majitelé koní v Hruškách prosí občany, aby neházeli do ohrad jablka, pečivo či jiné krmení, velké množství tohoto krmení může koním zdravotně ublížit, případně způsobit smrt zvířete.

Pečivo, jablka a jiné krmení (neplesnivé, shnilé apod.) mohou občané zanechat před ohradou v krabici či pytli nebo předat přímo majiteli koně.

Děkujeme za pochopení.

23. října 2020

Obec Křenovice - uzavření sběrného dvora

SBĚRNÝ DVŮR KŘENOVICE BUDE Z DŮVODU STÁTNÍHO SVÁTKU VE STŘEDU 28. 10. 2020 UZAVŘEN

Školní jídelna MŠ Hrušky - oznámení

Vedoucí stravování paní Cenková oznamuje, že po dobu podzimních prázdnin, tj. od 26. 10. do 30. 10. bude přerušen provoz školní jídelny pro všechny strávníky. Obědy budou všem hromadně odhlášeny.

MUDr. Hana Svobodová - oznámení

Praktická lékařka MUDr. Hana Svobodová oznamuje, že je od pondělí 19. října v karanténě, a to minimálně do středy 28. října 2020. V ordinaci bude po tuto dobu sestřička p. Lenka Poláchová, a to v době od 7 do 12 hodin, ve čtvrtek od 12,30 do 16 hodin. Úterní ordinace v Holubicích se ruší, sestra bude přítomna v Křenovicích od 7 do 12 hodin. S veškerými potížemi a požadavky se prosím telefonicky obracejte na ni, poradí vám jak postupovat ve vašem konkrétním případě. Sestra bude vaše požadavky konzultovat na dálku s lékařkou - jedná se například o karanténu, vystavování žádanek na testy, pracovní neschopnosti, konzultace zdravotního stavu. Pro předpis léků, žádanek převozových sanitek, pište na email ordinace.krenovice@gmail.com nebo volejte sestře. Objednané termíny prohlídek se bohužel ruší, objednání na očkování proti chřipce také. Neodkladné zdravotní problémy ošetří MUDr. Karbula v Otnicích, pouze po předchozím telefonickém objednání.

MUDr. Svobodová děkuje za pochopení a přeje všem pacientům v této složité době hodně zdraví.

25. září 2020

Revize kotlů a čištění komínů

TOPENÁŘSKÝ SERVIS s.r.o. a společenství kominíků a topenářů bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva. Termín revizí a kontrol se uskuteční v neděli 4. 10. 2020. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.

Ceník:

• cena za kontrolu a čištění komínu je 350 Kč

• cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 350 Kč

• cena na revizi kotle na tuhá paliva je 800 Kč

8. července 2020

Prodej masa a uzenin

Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice bude prodávat každou středu v 9:30 hodin na obvyklém místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.

AEFP

vesnice roku

znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

slavkovske bojiste