Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

29. listopadu 2010

Hrušecký živý betlém

Akce proběhne:
19. 12. 2010

V podání dětí z místní školy a školky, se odehrává příběh o Ježíškovi, Marii a Josefovi
V roce 2007 skupinka hrušeckých „nadšenců“ poprvé připravila malé předvánoční setkání za humny u hrušeckých rybníků u betlému vyrobeného z dřevěných kulis, s Jezulátkem a pár kusy živých zvířat. U skleničky horkého čaje se příchozí zastavili, popovídali a popřáli si příjemné prožití vánoc. Byl to začátek, mnoho lidí o tom nevědělo, ale všem zúčastněným se akce líbila. Byl to podnět k tomu, aby se napříště připravilo celé pásmo dávného příběhu za účasti širšího publika.

A tak se od vánoc 2008 vždy o zlaté neděli v Hruškách v podání dětí z místní školy a školky, místních i přespolních „zpěváků a zpěvaček“, „herců a hereček“ znovu odehrává příběh o Ježíškovi, Marii a Josefovi. Letos měl tedy hrušecký živý betlém už své třetí oficiální pokračování. Příběh je samozřejmě vždy stejný, ale představení je každoročně trošku upraveno a pozměněno. Tvůrci a organizátoři chtějí pro Vás diváky vytvořit vánoční atmosféru, vytvořit prostor pro malé zastavení a vzájemné setkání. Tak tomu bylo i letos v neděli 19.12.2010. Opět jsme si mohli nejen poslechnout, ale i společně zazpívat vánoční koledy, shlédnout scény s Marií a Ježíškem, Josefem, pastýři, třemi králi, anděly... Atmosféru celému představení dodávaly nejen krásné kostýmy všech herců, kulisy chléva s jesličkami, vánočně nazdobené stromečky, ale i živá zvířata. V rámci doprovodného programu si bylo možno prohlédnout zdobení perníčků, děti mohly tvořit dobové vánoční ozdoby v malé výtvarné dílničce. Tedy pro každého něco – pro dospělé příběh, pro děti zábava a malý „zookoutek“. Pro všechny bylo samozřejmě připraveno teplé občerstvení, k zakousnutí voňavé perníčky a také ohniště pro zahřátí. Sešlo se Vás diváků opět velké množství, což nás velmi těší. Možná se to na první pohled nezdá, ale s celou přípravou je spousta práce. V naší skupině „nadšenců“ už však má každý své místo a ví, co je třeba. Základem je samozřejmě vytvořit scénář a vyhledat vhodné písně, koledy a básničky, naučit se role, secvičit zpěvy a hudební doprovod, vyrobit kulisy, připravit a následně uklidit celý areál a zázemí, ušít kostýmy, zajistit ozvučení a osvícení, připravit občerstvení ... Je toho spousta, ale zatím nás to baví a máme radost, že Vám divákům, alespoň z ohlasů, které se nám donesly, se to líbí. Těší nás i hojná účast příchozích z okolních vesnic. Všem, kteří se na přípravě podílejí nebo jakkoliv jinak pomáhají, patří veliké poděkování – bylo jich takřka 70. Není možné jmenovat všechny, nelze však nezmínit Silvu Pernicovou (Hausnerovou) a Jarku Randýskovou, které jsou hlavními režisérkami celého představení.

Letos nám přálo i počasí, nemuseli jsme utíkat před mrazem, tak jako loni. Krajina byla krásně pocukrována sněhem, což dodalo celému představení opravdový nádech zimy a vánoc. Tak snad zase za rok opět při betlému nashledanou.

                                                                                                            za organizátory Svatava Horáčková
Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine