Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

14. listopadu 2010

Mikulášská nadílka s andílky

Akce proběhne:
28. 11. 2010

Rozsvěcování obecního vánočního stromu společně s Živým Betlémem malou kulturní tečkou za končícím rokem.

Tradice rozsvěcování obecního vánočního stromu se nám v Hruškách už dostatečně ujala a stává se společně s Živým Betlémem malou kulturní tečkou za končícím rokem. Na akci prvotně zamýšlené hlavně pro děti se však schází nejen děti, ale i dospělí, a to je dobře. Letos jsme vánoční strom rozsvítili přesně o první adventní neděli, tedy 28. listopadu. Děti se tedy malé mikulášské nadílky dočkaly o týden dříve, ale to jim zcela určitě nevadilo.

Abychom každý další ročník trošku pozměnili, zvolili jsme na tento rok „andělské“ téma. Loni to bylo „peklo“, kdo ví, co bude napřesrok. Děti mohly přijít v andělských kostýmech a posílit tak řady velkých andělů, kteří si secvičili malou hudební scénku v improvizovaném „nebi“. Program tradičně doplnilo vystoupení dětí z naší základní a mateřské školy – pásmo vánočních básniček a písniček. Letos jsme pozvali také dětský pěvecký sbor z Otnic.

Tradiční vánoční dílničky jsme ponechali nezměněné, ty prostě k vánočnímu času patří a není třeba je měnit. Takže děti si mohly opět nazdobit své vlastní perníčky, rozkrojit jablíčko do hvězdy, pouštět po vodě svíce, lít olovo nebo svou vlastní ozdobou přikrášlit vánoční strom. Pro všechny byly připraveny voňavé perníčky, na zahřátí čaj nebo svařené víno a k malému zakousnutí uzená klobáska.

Po setmění se rozsvítil vánoční strom a přijel mezi nás svatý Mikuláš se svou tradiční družinou – andělem a čertem. Společně nadělili dětem malý balíček sladkostí a měli co dělat. Dětí se nám schází rok od roku více. Letos to skoro vypadalo, že Mikulášovi jeho velké zásoby dárečků snad ani nebudou stačit. Napočítal přes 110 dětí.

Trošku nás letos pozlobilo počasí nebo spíše krtek. Dle předpovědí mělo být docela chladno, ale prognózy se nevyplnily. Nemrzlo a desítky hromádek hlíny docela „zaneřádily“ terén. Ale mohlo být i hůř, o dva dny později sněžilo a foukalo tolik, že bychom akci museli asi zrušit. Takže nezlobme se na krtka. Tradičně bych ráda v závěru příspěvku za organizátory poděkovala všem, kteří se na přípravě akce jakkoliv podíleli a bez nichž by to nešlo. Tvoříme už takovou sehranou skupinu, v níž každý má své místo. Velké díky sportovcům, tatínkům a „rybárně“ za přípravu a úklid areálu, maminkám za napečené perníčky, „kuchařkám“ za přípravu občerstvení, zvukaři, moderátorce, Mikulášově družině, andělům a andílkům a také všem, kteří přišli.

                                                                                                                                      Svatava Horáčková

Fotogalerie

                                                                                                                                   

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine