Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

25. září 2010

100 let hrušecké hospody

Akce proběhne:
25. 09. 2010

V letošním roce si připomeneme 100 let trvání hrušecké hospody

V letošním roce si připomeneme 100 let trvání hrušecké hospody. Toto datum, tedy letopočet 1910, si můžeme přečíst na štítu naší hospody. Podle všeho dostupného se jedná o rok, kdy byla tato budova postavena nebo alespoň rekonstruována. Obecní kroniky o tom bohužel nic konkrétnějšího neuvádí.

Hospoda však vždy bývala, je a zřejmě i v budoucnu bude jedním z důležitých míst každé vesnice. Je to místo, kde se „řeší“ vše důležité, a proto určitě není úplně špatný nápad těchto 100 let nějak oslavit, nějak si je připomenout. I když se ve skutečnosti rozhodně nejedná o sto let hospodské činnosti v Hruškách. Přesto však jeden další důvod k oslavě existuje. Jedná se o 160 let trvání Hrušek jako jednoho celku.

Sto let naší hospody jsme si připomněli v sobotu 25. září 2010. Snažili jsme se tuto „oslavu“ pojmout opravdu jako před sto lety – v dobových kostýmech, s dobovým občerstvením a muzikou. Každý, kdo přišel, si mohl pošmáknout na masíčku, koláčích, pivečku, poslechnou harmoniky, navzájem si popovídat. Této příležitosti jsme využili také k instalaci výstavy fotografií Miroslava Kozáka ml. pod názvem Hrušecký chodec I. Černobílé fotografie obce Hrušky z různých úhlů jsou nejen dokumentem naší doby, ale také uměleckým pohledem mladého člověka na své bydliště.

V průběhu odpoledne se vystřídalo v sále obecní hospody cca 100 návštěvníků, z nich si každý našel to, co ho zajímalo.

Poděkování patří paní kronikářce Janě Štefanové, která umožnila zajímavá nahlédnutí do obecních kronik – těch současných i historických, Mirkovi Kozákovi za nevšední pohledy na naši obec, všem, kteří připravili občerstvení a v dobových kostýmech je nabízeli, organizátorům a také sponzorům Miloši Křivinkovi za pivo a limonádu a Jaromíru Bučkovi za zapůjčení výčepního zařízení.

                                                                                                           Svatava Horáčková a Helena Hrabálková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.05.2024 000 18:27       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine