Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

2. srpna 2010

Neckyáda 2010

Akce proběhne:
24. 08. 2010

Porota hodnotila originalitu každého plavidla...

Po loňské úspěšné premiéře jsme připravili na sobotu 24. července druhý ročník Hrušecké neckyády. Léto a počasí k nám však tentokrát bylo nemilosrdné. Pršelo a pršelo, sluníčko nevykouklo a bylo docela chladno. Mělo to tedy určitou výhodu pro toho, kdo se při vodních hrátkách ponořil do vod našeho rybníka. Ve vodě bylo tepleji než na břehu, o to horší pak bylo vynoření.

I tentokrát jsme mohli zhlédnout přehlídku unikátních plavidel, která se předvedla divákům i porotě volnou jízdou. Porota hodnotila originalitu každého plavidla a jeho technické provedení, techniku a rychlost plavby, kostýmy posádky a samozřejmě celkový dojem. Největšího úspěchu a putovní necky pro vítěze si odnesla „hrušecká perla“ s korzárem a další posádkou rodiny Navarů. Technikou jízdy zaujala cyklo posádka „tour de France“ sourozenců Horáčkových +M.Novoměstského+J.Matuly. Dále jsme mohli vidět havajské tanečnice v podání Kláry a Petra Holoubkových na lodi „Aloha“, plavidlo „Baywatch“ Romana Holoubka a Petra Fuxy s posádkou vnadných záchranářek, „Starobrno“ Jirky Laichmana a jeho posádky, „Pobřežní hnědku“ Petra Šmída.

I letos se soutěžilo v jízdě trakařem přes lávku, bojovalo se nafukovacími kladivy na lávce. V dalších soutěžích se zabavily i děti. Mohli jsme vidět i malou módní přehlídku plavek. Díky počasí se bohužel sešlo podstatně méně Vás diváků, ale ten kdo přišel, mohl se bavit. Díky výborné spolupráci s hrušeckými sportovci a rybáři bylo pro soutěžící i diváky připraveno tradiční zázemí a občerstvení, díky podpoře OÚ byli soutěžící odměněni malými cenami. Dokonce se do Hrušek přijeli podívat i reportéři z Vyškovských novin.

Jsme moc rádi, že se akce vyvedla, ale nepřízeň počasí samozřejmě mrzí. Nejen my, pořadatelé, jsme přípravě věnovali spoustu času a úsilí. Ale samozřejmě jednotliví soutěžící věnovali dost sil přípravě plavidel a kostýmů, oni vytvářeli atmosféru. Proto všem velké poděkování a doufejme, že příště nám bude počasí nakloněno.

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine