KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

2. srpna 2010

Neckyáda 2010

Akce proběhne:
24. 08. 2010

Porota hodnotila originalitu každého plavidla...

Po loňské úspěšné premiéře jsme připravili na sobotu 24. července druhý ročník Hrušecké neckyády. Léto a počasí k nám však tentokrát bylo nemilosrdné. Pršelo a pršelo, sluníčko nevykouklo a bylo docela chladno. Mělo to tedy určitou výhodu pro toho, kdo se při vodních hrátkách ponořil do vod našeho rybníka. Ve vodě bylo tepleji než na břehu, o to horší pak bylo vynoření.

I tentokrát jsme mohli zhlédnout přehlídku unikátních plavidel, která se předvedla divákům i porotě volnou jízdou. Porota hodnotila originalitu každého plavidla a jeho technické provedení, techniku a rychlost plavby, kostýmy posádky a samozřejmě celkový dojem. Největšího úspěchu a putovní necky pro vítěze si odnesla „hrušecká perla“ s korzárem a další posádkou rodiny Navarů. Technikou jízdy zaujala cyklo posádka „tour de France“ sourozenců Horáčkových +M.Novoměstského+J.Matuly. Dále jsme mohli vidět havajské tanečnice v podání Kláry a Petra Holoubkových na lodi „Aloha“, plavidlo „Baywatch“ Romana Holoubka a Petra Fuxy s posádkou vnadných záchranářek, „Starobrno“ Jirky Laichmana a jeho posádky, „Pobřežní hnědku“ Petra Šmída.

I letos se soutěžilo v jízdě trakařem přes lávku, bojovalo se nafukovacími kladivy na lávce. V dalších soutěžích se zabavily i děti. Mohli jsme vidět i malou módní přehlídku plavek. Díky počasí se bohužel sešlo podstatně méně Vás diváků, ale ten kdo přišel, mohl se bavit. Díky výborné spolupráci s hrušeckými sportovci a rybáři bylo pro soutěžící i diváky připraveno tradiční zázemí a občerstvení, díky podpoře OÚ byli soutěžící odměněni malými cenami. Dokonce se do Hrušek přijeli podívat i reportéři z Vyškovských novin.

Jsme moc rádi, že se akce vyvedla, ale nepřízeň počasí samozřejmě mrzí. Nejen my, pořadatelé, jsme přípravě věnovali spoustu času a úsilí. Ale samozřejmě jednotliví soutěžící věnovali dost sil přípravě plavidel a kostýmů, oni vytvářeli atmosféru. Proto všem velké poděkování a doufejme, že příště nám bude počasí nakloněno.

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 09.01.2020 000 07:51       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine