Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

18. ledna 2012

Hrušecké pálení čarodějnic 2012

Akce proběhne:
30. 04. 2012

Reportáž z akce ..

    Každý rok se v poslední dubnový den scházíme v našem krásném prostředí Za humny na tradičním „Pálení čarodějnic“ a každoročně máme strach z deštivého a studeného počasí. Letos k nám byla příroda milosrdná, sešli jsme se v hojném počtu a bylo krásně. Nejvíc se na každou takovou akci těší děti, a to nejen hrušecké, a proto se to vždy na zelené louce hemží menšími i většími čarodějnicemi, čaroději a černokněžníky. Od 17 hodin byly pro ně připraveny soutěže o sladkosti, skákání v pytli, jízda na lyžích po trávě, přetahování lanem, hra na mumie, malování na obličej i na papír a Ivetka Klusalová přivedla koníky na svezení. Kdo tam byl, tak ví, že nejvíce se zalíbil hod koštětem nebo kouzelný tanec s míčkem mezi čely a samozřejmě živí koníci byli jako vždy „na roztrhání“.
    Soutěžili i někteří dospěláci, i když bychom přvítali více dospělých čarodějnic i více dospělých soutěžících. Děti z toho pak mají větší radost. Dospěláci si zatím pochutnávali na občerstvení, které i letos připravili sportovci spolu s rybáři. Moc jim za to děkujeme.
    Novinkou letošního ročníku „pálení“ byl cirkus Legrando, který už sice jednou v Hruškách byl, ale tentokrát s sebou přivezl celý cirkusový stan s „malou školičkou cirkusových dovedností“. Děti si tak mohly vyzkoušet žonglování s míčky i s talíři, chůzi na hrazdě nebo dokonce fakírské umění tzv. „ležení na hřebíkovém lůžku“. Z usměvavých tváří malých i velkých návštěvníku tohoto stanu usuzujeme, že se jim tato atrakce moc líbila a věříme, že u nás cirkusová školička nebyla naposledy.
    Krátce před západem slunce, aby to mělo tu správnou atmosféru, starosta zapálil předem pečlivě připravenou vatru a s velkým očekáváním jsme vyhlíželi tajemnou čarodějnici. Jako každým rokem přijela na černém koni v doprovodu své družky a přivezla symbol filipojakubské noci - „hadrovou čarodějnici“. Tu pak děti s chutí hodily do ohně. To aby se žádná živá čarodějnice už nemusela bát upálení. A tím byla zároveň odstartována večerní zábava u ohně, opékaly se špekáčky, tančilo se a povídalo. Letos k tanci a poslechu hrála kapela Na2fáze a od půlnoci domácí Burnout syndrome. Tentokrát jim dokonce sportovci postavili pódium, takže to bylo spolu s ozvučením Pavla Přerovského v plné parádě. Zábava trvala téměř do svítání. Ráno nás čekalo jedno nemilé překvapení, když jsme přišli uklízet po akci a zjistili jsme, že si někdo do doutnajícího ohně postavil dvě dřevěné lavičky, aby se ohřál. Poučení pro příště, být důslední a nekompromisní při ukončování akce v konkrétní hodinu a nevěřit, že všichni jsou „normální“.
    Na závěr chci poděkovat všem, kteří pomáhali s organizací: jsou to stále titíž ochotníci ze všech hrušeckých organizací i obecního úřadu: rodina Holoubkova, Štefanova, Horáčkova, dále Ivetka Klusalová a její koně, Pavel Přerovský se zvučícím aparátem. Jsme už sehraná parta a tak pokud váháte, jestli ještě vlastně potřebujeme někoho dalšího, tak potřebujeme. Příště se přihlaste, práce se pro vás najde. Děláme to přece pro naše děti. Těšíme se na vás!
                                                                    Monika Brindzáková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine