KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

19. ledna 2012

Neckyáda 2012

Akce proběhne:
21. 07. 2012

Reportáž z akce ...

Čtvrtá hrušecká neckyáda

    Přes veškeré otazníky nad počasím se letos podařilo 21. července uspořádat IV. ročník „hrušecké neckyády“. Počasí si totiž s pořadateli pořádně pohrálo. Bylo zamračeno a letní teploty se také někam schovaly. Naštěstí jsou i tací, kteří mají rádi vodní živel a nejsou z cukru, a tak byla účast hojná, jak mezi soutěžícími, tak i mezi diváky.
    Letos byla neckyáda tématicky zaměřena na retro styl, a tak jsme mohli u komentátora a při módní přehlídce vidět zajímavé a historické módní doplňky.
    Po spuštění plavidel na vodu z vozíků, nebo z aut, došlo ještě k úpravě plavidel, aby mohly za okamžik vyrazit. Začalo se rovnou s hlavní soutěží - Plavba lodí. Začalo se souboji vždy dvou posádek. Nejdříve se rozjely směrem k cíli loď Nevěsta a Dvě z tanku a pes. Pak si to rozdali Křenovičtí hasiči na lodi Análka s držiteli putovních necek tentokrát v týmu Vratné láhve. Třetí souboj patřil Řezníkum z Přibic a Reage stylu. V soutěži diváků zvítězil právě Reage styl, kteří si pro letošek odnesli i putovní necky.
    Necky, nikoliv však putovní, šly na řadu hned poté. Soutěžilo se v nich na čas, ale mnohdy s dost nízkým ponorem. Nejrychlejší čas a skvělou stabilitu ukázal Josef Borovička z Křenovic, kde je také i hasičem!!
    Následovala jízda na trakaři, která měla být „suchou“ disciplínou, ovšem jen pro šikovné. Nejšikovnější byli Pavel Entler se Sárou Kaufovou, která seděla na trakaři.
    Po módní přehlídce a intenzivní, ale krátké dešťové přeháňce, následoval běh na lyžích, kde triumfoval Michal Zourek-opět Křenovice a hasič!!
    Martin Zehnal během celé neckyády organizoval malé závody na svých originálních kolech vlastní výroby pro všechny odvážlivce a po běhu na lyžích všechny svoje kola pěkně také sám předvedl a okomentoval.
    Finále soutěží, ale ne večera, byla nová disciplína a to hledání sudu piva schovaného v rybníce. Po prvotním ostychu přece jen vyhrála touha zvítězit a ulovit si soudek. V chladné vodě po dešti se objevila desítka pátračů. Nakonec soudek piva vylovil Petr Fuxa-Hrušky, nyní žijící ve Slavkově.
    Večer už probíhal v duchu rozehřátí u sklenky a dobré muziky Řezníků z Přibic, při které se všichni dobře bavili.
    Nesmíme zapomenout poděkovat všem dobrovolníkům, sportovcům, rybářům, obecnímu úřadu a firmě HM MODEL, kteří pomáhali celou akci realizovat a sponzorovat.
    Příští rok se těšíme na další setkání s vámi, kteří se vody nebojí a mají chuť postavit si zajímavá plavidla!! Fotogalerii si můžete prohlédnout zde. Článek ve Vyškovském deníku naleznete zde.
                                    Za pořadatele, Darek Pernica a Lukáš Kropáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine