Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

19. ledna 2012

Neckyáda 2012

Akce proběhne:
21. 07. 2012

Reportáž z akce ...

Čtvrtá hrušecká neckyáda

    Přes veškeré otazníky nad počasím se letos podařilo 21. července uspořádat IV. ročník „hrušecké neckyády“. Počasí si totiž s pořadateli pořádně pohrálo. Bylo zamračeno a letní teploty se také někam schovaly. Naštěstí jsou i tací, kteří mají rádi vodní živel a nejsou z cukru, a tak byla účast hojná, jak mezi soutěžícími, tak i mezi diváky.
    Letos byla neckyáda tématicky zaměřena na retro styl, a tak jsme mohli u komentátora a při módní přehlídce vidět zajímavé a historické módní doplňky.
    Po spuštění plavidel na vodu z vozíků, nebo z aut, došlo ještě k úpravě plavidel, aby mohly za okamžik vyrazit. Začalo se rovnou s hlavní soutěží - Plavba lodí. Začalo se souboji vždy dvou posádek. Nejdříve se rozjely směrem k cíli loď Nevěsta a Dvě z tanku a pes. Pak si to rozdali Křenovičtí hasiči na lodi Análka s držiteli putovních necek tentokrát v týmu Vratné láhve. Třetí souboj patřil Řezníkum z Přibic a Reage stylu. V soutěži diváků zvítězil právě Reage styl, kteří si pro letošek odnesli i putovní necky.
    Necky, nikoliv však putovní, šly na řadu hned poté. Soutěžilo se v nich na čas, ale mnohdy s dost nízkým ponorem. Nejrychlejší čas a skvělou stabilitu ukázal Josef Borovička z Křenovic, kde je také i hasičem!!
    Následovala jízda na trakaři, která měla být „suchou“ disciplínou, ovšem jen pro šikovné. Nejšikovnější byli Pavel Entler se Sárou Kaufovou, která seděla na trakaři.
    Po módní přehlídce a intenzivní, ale krátké dešťové přeháňce, následoval běh na lyžích, kde triumfoval Michal Zourek-opět Křenovice a hasič!!
    Martin Zehnal během celé neckyády organizoval malé závody na svých originálních kolech vlastní výroby pro všechny odvážlivce a po běhu na lyžích všechny svoje kola pěkně také sám předvedl a okomentoval.
    Finále soutěží, ale ne večera, byla nová disciplína a to hledání sudu piva schovaného v rybníce. Po prvotním ostychu přece jen vyhrála touha zvítězit a ulovit si soudek. V chladné vodě po dešti se objevila desítka pátračů. Nakonec soudek piva vylovil Petr Fuxa-Hrušky, nyní žijící ve Slavkově.
    Večer už probíhal v duchu rozehřátí u sklenky a dobré muziky Řezníků z Přibic, při které se všichni dobře bavili.
    Nesmíme zapomenout poděkovat všem dobrovolníkům, sportovcům, rybářům, obecnímu úřadu a firmě HM MODEL, kteří pomáhali celou akci realizovat a sponzorovat.
    Příští rok se těšíme na další setkání s vámi, kteří se vody nebojí a mají chuť postavit si zajímavá plavidla!! Fotogalerii si můžete prohlédnout zde. Článek ve Vyškovském deníku naleznete zde.
                                    Za pořadatele, Darek Pernica a Lukáš Kropáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine