Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

19. ledna 2012

Dětský den 2012

Akce proběhne:
01. 09. 2012

Reportáž z akce ..

Zamáváme prázdninám aneb dětský den v Hruškách

    První zářijovou sobotu připravil kulturní výbor při OÚ Hrušky ve spolupráci s místními organizacemi tradiční „dětský den“. Již po několikáté jsme jej směřovali ne k červnovému termínu, kdy děti svůj svátek slaví opravdu, ale až na počátek školního roku. To už je většina dětí doma z prázdnin, připravují se a „těší se“ do školy. A aby ten krutý přechod ze slastného nicnedělání o prázdninách do pevného školního režimu byl veselejší, připravili jsme odpoledne plné her, zábavy a soutěží. Jako hlavní atrakce se k nám po třech letech vrátila nafukovací lezecká stěna. Velkou popularitu si získala také trampolína, kterou jsme letos posílili o druhý kousek – malou nafukovací trampolínku pro „prďolata“. Velikánský zájem si po loňské premiéře vydobyla výtvarná dílna, ve které děti malovaly na výkresy, ale především na textilní šátky a ubrousky. Úplná malířská galerie, u stolů s barvičkami bylo stále plno. Z dalších soutěží si děti mohly vyzkoušet běh na lyžích, chůzi na chůdách, hod na cíl, běh v pytlích, cyklistický slalom, hádání potravin podle vůně a další. V cyklistických disciplínách soutěžili všichni, malí i velcí, a to na kole, na tříkolce či koloběžce, malé děti na odrážedlech, ti nejmenší i s rodiči. Novinkou letošního dětského dne bylo zcela profesionální malování na obličej a dětské tetování, takže takřka každé dítko odcházelo domů s pomalovaným obličejíkem nebo nějakou „kérkou“ na ruce.
    Velkým lákadlem byla pro děti stanoviště místních hasičů a myslivců. S hasiči děti absolvovaly malý hasičský závod a s myslivci si mohly kromě znalostního kvízu o přírodě především zastřílet ze skutečných zbraní. A také díky místním rybářům mohly absolvovat projížďku na lodičce po místním rybníce. Na každém stanovišti čekala sladká odměna a každý pak v závěru dostal za úspěšné plnění úkolů malou drobnost. Jen tradiční nanuky na závěr jsme letos kvůli počasí museli zaměnit za sladkou sušenku.
    Počasí, to je kapitola sama pro sebe, to nám dalo letos pěkně zabrat. Předpověď příšerná a před námi rozhodnutí, zda akci zrušit, přesunou ji do sálu nebo riskovat a nechat všemu volný průběh. Zvolili jsme to poslední - ranní předpověď přímo z letiště naznačovala mírný optimismus. Déšť, byť i jen mírný, by komplikoval dětem lezení po nafukovací stěně. Zpočátku sice pár kapek padlo a vypadalo to, že snad ani nikdo nepřijde, ale po půl třetí se začaly děti scházet, až se hřiště zaplnilo. Rozdali jsme rekordních 94 soutěžních kartiček. Sešly se především děti menší – naši školáci a předškoláci a také spousta dětí přespolních. Ale i ty jsou už pro nás známé, neboť se na našich akcích objevují pravidelně. Na závěr jsme zapálili táborák a kdo měl s sebou buřtík, mohl si opékat. Takže konec dobrý, všechno dobré. Venkovní akce jsou vždycky riziko a stojí nás, pořadatele, pěkné nervy. Odměnou pak je, když jsou děti spokojené. K dobré pohodě byla díky TJ Tatran pro děti zajištěna zdarma limonáda, pro dospěláky pivko.
    Závěrem se sluší poděkovat všem, kteří pomohli, a to s přípravou a úklidem areálu a se samotným průběhem odpoledne. Tedy díky sportovcům, hasičům, myslivcům, rybářům, zvukaři, moderátorce, organizátorům, sponzorům a samozřejmě díky obecnímu úřadu, který akci finančně zaštítil. Fotogalerii můžete nalézt zde.
                                                     Za organizátory Svatava Horáčková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine