KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

19. ledna 2012

Setkání seniorů 2012

Akce proběhne:
17. 11. 2012

Reportáž z akce ...

Setkání seniorů

  seniori 1.jpgV sobotu 17. listopadu uspořádal obecní úřad za pomoci místních rybářů posezení pro hrušecké seniory. A přišlo jich opravdu mnoho, a pokud vím, chtěli přijít i mnohem mladší, protože se těšili na opravdu nevšední zážitek. Byla tu totiž příležitost setkat se osobně s moderátory Českého Rozhlasu Brno, které člověk zná sice dobře, ovšem pouze přes reproduktory radiopřijímačů. Přijela k nám okouzlující Marcela Vandrová, která v nachlazení pro nás obětovala snad poslední zbytky hlasu (což je pro moderátora zásadní pracovní nástroj). Přijel také Jaromír Ostrý, který nám povykládal své zážitky, které prožil mimo jiné s Josefem Veselým při natáčení Tsenoiri 2.jpgoulek českou minulostí. Josef Veselý bohužel pro nemoc nemohl přijet. Nicméně historek ze zákulisí při natáčení v Českém rozhlase Brno jsme slyšeli nespočet, a to i díky naší Monice Brindzákové. K poslechu a nakonec i k tanci nám hrála nejmenší dechovka na světě Trio Václava Kováříka. Tanec s Marcelou si přece její obdivovatelé nemohli nechat ujít.

  Letos se k této akci poprvé připojila ochutnávka buchet hrušeckých hospodyň. Jak řekl Václav Kovařík, všechny chutnaly skvěle, každá jinak, a přesto byly všechny z Hrušek. Jeden recept se tak dostal i do éteru v Marcelině pořadu Apetýt. V hlasování nakonec dostala nejvíc hlasů kuchařka Lucie Štefanová, která tak získala hlavní cenu - tři pytlíky mouky.

  Odpoledne bylo velmi příjemné a všichni si přáli, aby bylo delší, jenže naši hosté z rádia se museli připravit na vysílání, což všechny mrzelo, ale radost to z příjemně prožité chvíle nezkazilo. Můžeme si jen přát, abychom se příští rok znovu sešli se stejnou chutí a spokojeností, s jakou jsme se letos rozcházeli. Fotogalerii naleznete zde.

seniori3.jpg

za Kulturní výbor při OÚ Lukáš Kropáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 09.01.2020 000 07:51       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine