Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

19. ledna 2012

Setkání seniorů 2012

Akce proběhne:
17. 11. 2012

Reportáž z akce ...

Setkání seniorů

  seniori 1.jpgV sobotu 17. listopadu uspořádal obecní úřad za pomoci místních rybářů posezení pro hrušecké seniory. A přišlo jich opravdu mnoho, a pokud vím, chtěli přijít i mnohem mladší, protože se těšili na opravdu nevšední zážitek. Byla tu totiž příležitost setkat se osobně s moderátory Českého Rozhlasu Brno, které člověk zná sice dobře, ovšem pouze přes reproduktory radiopřijímačů. Přijela k nám okouzlující Marcela Vandrová, která v nachlazení pro nás obětovala snad poslední zbytky hlasu (což je pro moderátora zásadní pracovní nástroj). Přijel také Jaromír Ostrý, který nám povykládal své zážitky, které prožil mimo jiné s Josefem Veselým při natáčení Tsenoiri 2.jpgoulek českou minulostí. Josef Veselý bohužel pro nemoc nemohl přijet. Nicméně historek ze zákulisí při natáčení v Českém rozhlase Brno jsme slyšeli nespočet, a to i díky naší Monice Brindzákové. K poslechu a nakonec i k tanci nám hrála nejmenší dechovka na světě Trio Václava Kováříka. Tanec s Marcelou si přece její obdivovatelé nemohli nechat ujít.

  Letos se k této akci poprvé připojila ochutnávka buchet hrušeckých hospodyň. Jak řekl Václav Kovařík, všechny chutnaly skvěle, každá jinak, a přesto byly všechny z Hrušek. Jeden recept se tak dostal i do éteru v Marcelině pořadu Apetýt. V hlasování nakonec dostala nejvíc hlasů kuchařka Lucie Štefanová, která tak získala hlavní cenu - tři pytlíky mouky.

  Odpoledne bylo velmi příjemné a všichni si přáli, aby bylo delší, jenže naši hosté z rádia se museli připravit na vysílání, což všechny mrzelo, ale radost to z příjemně prožité chvíle nezkazilo. Můžeme si jen přát, abychom se příští rok znovu sešli se stejnou chutí a spokojeností, s jakou jsme se letos rozcházeli. Fotogalerii naleznete zde.

seniori3.jpg

za Kulturní výbor při OÚ Lukáš Kropáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.09.2023 000 09:06       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine