KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

19. ledna 2012

Divadelní představení Kostlivec ve skříni

Akce proběhne:
25. 11. 2012

Reportáž z akce ...

Divadelní představení „Kostlivec ve skříni“

  Každým rokem přichází divadlo za námi, abychom my nemuseli za divadlem. Tentokrát to bylo Farní divadlo Simsala Bim ze Slavkova u Brna, které vzniklo v roce 2001 původně jako loutkové a které tvořilo osm dětí. Ty také samy vymyslely název divadla. V roce 2008 se soubor rozrostl o skupinu dospělých, kteří do repertoáru přidávají jednu až dvě klasické hry ročně např. Kupec benátský, Zkrocení zlé ženy aj.

kostlivec 1.jpg  Toto divadlo přišlo k nám do Hrušek 25. listopadu předvést představení „Kostlivec ve skříni“, které bylo sepsáno na motivy hry „Papageno v almaře“ od německého dramatika Rudolfa Kneisela (*1832, † 1899). Tato komedie nás dle autorů „zavedla do doby našich pra-prarodičů, kdy se ještě nosila slušnost, čest nebylo prázdné slovo a každý prohřešek proti morálce se na rozdíl od dnešních způsobů nevystavoval na odiv, ale naopak „tutlal“, protože znamenal nebetyčnou ostudu a skandál, který by otřásl nejednou pracně vydobytou kariérou.“

  A tak jsme byli svědky toho, jak dokáže zamotat život několika lidem jedna návštěva podniku „U pěti berušek“ panem domácím a váženým členem městské rady.
   I po stu letech jsou starosti a mezilidské vztahy stále aktuální stejně jako pokrytectví, pletichy, žárlivost, ale konec konců i přátelství. Kdybychom si nasadili černobílé brýle, jako bychom se dívali na klasický film s Jindřichem Plachtou nebo Antonií Nedošinskou. Toto ovšem nebyl film, ale skuteční herci z našeho okolí, které možná denně potkáváte. V roli pána domu Leopolda Packala – Milan Hrazdílek, jeho žena Leontýna – Elena Knotková, jejich dcera Amálka – Magdalena Melicharová, její manžel, stavitel Robert kostlivec 2.jpgBedla – Pavel Šujan, rodinný lékař dr. Bidlo – Štěpán Melichar, služebná Andula – Petra Spálová, Líza alias Laura di Verde – Jana Šustková, Archibald Mydlinka, holič-frizér – Pavel Hrazdil, Ferdinand Veverka, voják – Adam Šimoník, policista – Jaromír Rozsypal. Režíroval: Marek Kuchta, technická režie: Miroslav Slováček, Scénář: Ludmila Nosková. 

  Poklonu je nutné dát nejen na jeviště, ale i do hlediště. I přes změnu termínu přišlo za krásným kulturním zážitkem přes 90 diváků, což je nejvíce za poslední dobu těchto hrušeckých představení. Myslím, že spokojeni mohli být jak diváci, tak i herci. Fotogalerii naleznete zde. V příštím roce připravíme další představení a snad znovu Simsala Bim …… Shakespeare?

za Kulturní výbor při OÚ Lukáš Kropáček

 

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.02.2020 000 13:13       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine