Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

19. ledna 2012

Divadelní představení Kostlivec ve skříni

Akce proběhne:
25. 11. 2012

Reportáž z akce ...

Divadelní představení „Kostlivec ve skříni“

  Každým rokem přichází divadlo za námi, abychom my nemuseli za divadlem. Tentokrát to bylo Farní divadlo Simsala Bim ze Slavkova u Brna, které vzniklo v roce 2001 původně jako loutkové a které tvořilo osm dětí. Ty také samy vymyslely název divadla. V roce 2008 se soubor rozrostl o skupinu dospělých, kteří do repertoáru přidávají jednu až dvě klasické hry ročně např. Kupec benátský, Zkrocení zlé ženy aj.

kostlivec 1.jpg  Toto divadlo přišlo k nám do Hrušek 25. listopadu předvést představení „Kostlivec ve skříni“, které bylo sepsáno na motivy hry „Papageno v almaře“ od německého dramatika Rudolfa Kneisela (*1832, † 1899). Tato komedie nás dle autorů „zavedla do doby našich pra-prarodičů, kdy se ještě nosila slušnost, čest nebylo prázdné slovo a každý prohřešek proti morálce se na rozdíl od dnešních způsobů nevystavoval na odiv, ale naopak „tutlal“, protože znamenal nebetyčnou ostudu a skandál, který by otřásl nejednou pracně vydobytou kariérou.“

  A tak jsme byli svědky toho, jak dokáže zamotat život několika lidem jedna návštěva podniku „U pěti berušek“ panem domácím a váženým členem městské rady.
   I po stu letech jsou starosti a mezilidské vztahy stále aktuální stejně jako pokrytectví, pletichy, žárlivost, ale konec konců i přátelství. Kdybychom si nasadili černobílé brýle, jako bychom se dívali na klasický film s Jindřichem Plachtou nebo Antonií Nedošinskou. Toto ovšem nebyl film, ale skuteční herci z našeho okolí, které možná denně potkáváte. V roli pána domu Leopolda Packala – Milan Hrazdílek, jeho žena Leontýna – Elena Knotková, jejich dcera Amálka – Magdalena Melicharová, její manžel, stavitel Robert kostlivec 2.jpgBedla – Pavel Šujan, rodinný lékař dr. Bidlo – Štěpán Melichar, služebná Andula – Petra Spálová, Líza alias Laura di Verde – Jana Šustková, Archibald Mydlinka, holič-frizér – Pavel Hrazdil, Ferdinand Veverka, voják – Adam Šimoník, policista – Jaromír Rozsypal. Režíroval: Marek Kuchta, technická režie: Miroslav Slováček, Scénář: Ludmila Nosková. 

  Poklonu je nutné dát nejen na jeviště, ale i do hlediště. I přes změnu termínu přišlo za krásným kulturním zážitkem přes 90 diváků, což je nejvíce za poslední dobu těchto hrušeckých představení. Myslím, že spokojeni mohli být jak diváci, tak i herci. Fotogalerii naleznete zde. V příštím roce připravíme další představení a snad znovu Simsala Bim …… Shakespeare?

za Kulturní výbor při OÚ Lukáš Kropáček

 

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.09.2023 000 09:06       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine