Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

2. května 2010

Osmé hrušecké pálení čarodějnic

Akce proběhne:
31. 05. 2010

„Za humnama“ u rybníků jsme oficiálně uvítali jaro

Tento rok jsme v Hruškách „za humnama“ u rybníků upalovali už poosmé čarodějnice a oficiálně tak uvítali jaro. Tato dubnová akce má u nás už velkou tradici a v předvečer prvního máje se schází děti, dospělí, místní i přespolní. Ovšem tolik dětí, co letos, to jsme ještě nezaznamenali. Pro děti jsme připravili tradiční soutěže se sladkými odměnami, putovní hru s hledáním čarodějnice, opékání špekáčků, vaření kouzelného lektvaru, kreslení vlastní papírové čarodějnice, jízdu na poníkovi a další. Opět přijelo divadlo, tentokrát divadelní spolek PRKNO s pohádkou Tři prasátka. Zpestřením pro malé i větší děti byla žonglérská škola, kterou připravilo duo Ignis Inferno z Brna.

Letos s námi podobně jako loni dosti „zacvičilo“ počasí. Celý krásný den byl završen večerní silnou přeháňkou. Zmokli skoro všichni, ale žár ohně nás pak osušil a večerní program mohl pokračovat. Zapálili jsme vatru a upálili symbolickou čarodějnici. Hrála country kapela OSADA ze Slavkova, opět i s Jiřím Karasem Polou z domovské kapely Poutníci. V přestávkách kapely zajistil reprodukovanou hudbu DJ Ruda. Po deváté hodině nastoupilo duo Ignis Inferno s ohnivou žonglérskou show. Nelze zapomenout na již tradiční věštkyni, která má v Hruškách stále velikou oblibu a dostatek zájemců o věštecké služby. Do nočních hodin se pak poslouchalo, tančilo a popíjelo. Počasí se umoudřilo a proběhla krásná jarní noc.

Kulturní program tradičně prostřednictvím kulturního výboru zajistil a z velké části sponzoroval obecní úřad. S přípravou a zejména se zajištěním občerstvení pomohla TJ Tatran, jejímž aktivním pomocníkům patří velké poděkování. Výtěžek byl věnován na podporu dalších kulturních aktivit v obci.

Stejně jako loni bych i letos ráda poděkovala všem, kteří s přípravou a organizací akce pomohli nebo přispěli finančně. Poděkování patří již zmíněným sportovcům, mistru zvukařovi, moderátorce a všem ostatním. Tak snad zase za rok na shledanou.

                                                                                                                              Svatava Horáčková 

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine