KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

2. května 2010

Osmé hrušecké pálení čarodějnic

Akce proběhne:
31. 05. 2010

„Za humnama“ u rybníků jsme oficiálně uvítali jaro

Tento rok jsme v Hruškách „za humnama“ u rybníků upalovali už poosmé čarodějnice a oficiálně tak uvítali jaro. Tato dubnová akce má u nás už velkou tradici a v předvečer prvního máje se schází děti, dospělí, místní i přespolní. Ovšem tolik dětí, co letos, to jsme ještě nezaznamenali. Pro děti jsme připravili tradiční soutěže se sladkými odměnami, putovní hru s hledáním čarodějnice, opékání špekáčků, vaření kouzelného lektvaru, kreslení vlastní papírové čarodějnice, jízdu na poníkovi a další. Opět přijelo divadlo, tentokrát divadelní spolek PRKNO s pohádkou Tři prasátka. Zpestřením pro malé i větší děti byla žonglérská škola, kterou připravilo duo Ignis Inferno z Brna.

Letos s námi podobně jako loni dosti „zacvičilo“ počasí. Celý krásný den byl završen večerní silnou přeháňkou. Zmokli skoro všichni, ale žár ohně nás pak osušil a večerní program mohl pokračovat. Zapálili jsme vatru a upálili symbolickou čarodějnici. Hrála country kapela OSADA ze Slavkova, opět i s Jiřím Karasem Polou z domovské kapely Poutníci. V přestávkách kapely zajistil reprodukovanou hudbu DJ Ruda. Po deváté hodině nastoupilo duo Ignis Inferno s ohnivou žonglérskou show. Nelze zapomenout na již tradiční věštkyni, která má v Hruškách stále velikou oblibu a dostatek zájemců o věštecké služby. Do nočních hodin se pak poslouchalo, tančilo a popíjelo. Počasí se umoudřilo a proběhla krásná jarní noc.

Kulturní program tradičně prostřednictvím kulturního výboru zajistil a z velké části sponzoroval obecní úřad. S přípravou a zejména se zajištěním občerstvení pomohla TJ Tatran, jejímž aktivním pomocníkům patří velké poděkování. Výtěžek byl věnován na podporu dalších kulturních aktivit v obci.

Stejně jako loni bych i letos ráda poděkovala všem, kteří s přípravou a organizací akce pomohli nebo přispěli finančně. Poděkování patří již zmíněným sportovcům, mistru zvukařovi, moderátorce a všem ostatním. Tak snad zase za rok na shledanou.

                                                                                                                              Svatava Horáčková 

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine