Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

Ostatky (HAS)

Akce proběhne:
05. 03. 2011

V letošním roce hasiči se svými příznivci uspořádali nejen průvod obcí, ale poprvé také večerní zábavu s pochováváním basy

Ostatky

Ostatky v Hruškách se v posledních letech staly neodmyslitelnou součástí kulturního dění obce. V letošním roce hasiči se svými příznivci uspořádali nejen průvod obcí, ale poprvé také večerní zábavu s pochováváním basy.

V sobotu 5. března se již kolem deváté hodiny ráno začaly scházet masky. Celá řada z nich byla skutečně velmi originální a nápad spolu s přípravou jistě zabral nemalou chvíli. Členové výboru místních hasičů si připravili „kolektivní masku“. Starosta hasičů byl Sněhurka a trpaslíků bylo pro jistotu hned osm. Dorazila také čtveřice Skotů, ženich s nevěstou, Berušky a Brouček, různá zvířátka, mnich, malý a velký hasič, boxeři, dědek, komtesa a samozřejmě nechyběl ani medvěd.

Zástupci místních sportovců přijeli na vlastním upraveném voze s nápisem „Neděkujte, přicházíme“. Vůz byl pro ně pojízdným operačním sálem a během průvodu obcí stále operovali a operovali. Celkem se sešel rekordní počet masek, tj. 44 dospělých a dětí. Do pochodu i k tanci hrála osvědčená kapela Dambořanka a na voze taženém koňmi byl čaj pro malé a svařák pro velké. Obyvatelé Hrušek měli již předem připraveno výborné pohoštění (převážně koblihy, vdolky, koláče, ale také uzené, klobásy, jednohubky, různé nápoje apod.). Vynikající náladu všech v průvodu doprovázelo krásné slunečné počasí. Večerní zábava „s basou“ a tombolou měla svoji premiéru. Hrála opět kapela Dambořanka. Hasiči ve spolupráci se sponzory nachystali bohatou tombolu. V průběhu večera byla připravena ukázka společenských tanců. Eliška Reichová se svým tanečním partnerem Michaelem nejprve předvedli některé ze standardních tanců, druhý vstup byl věnován tancům latinskoamerickým. Před půlnocí do sálu vstoupil očekávaný smuteční průvod s basou „na márách“. V průvodu šel farář, ministranti, mniši, hrobník, hasiči s basou, vdovy a plačky. Farář ve verších vtipně zhodnotil uplynulý loňský rok a přestože se vlastně jednalo o smuteční událost, diváci v sále se bavili a smáli.

Letošní Ostatky se podle ohlasů opravdu vydařily. Velké poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli – sponzorům, všem maskám, těm, kteří pomáhali s přípravou sálu a hasičky, místním hospodyňkám za občerstvení a všem, kteří nás podporují finančně a „fandí nám“. Tak zase za rok …

Lenka Štěpánková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine