Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

Košt vína (TJ)

Akce proběhne:
19. 03. 2011

V sobotu 19. března 2011 uspořádala TJ TATRAN v sále obecní hospody již jedenáctý ročník výstavy vín s ochutnávkou

XI. Výstava vín s ochutnáváním

V sobotu 19. března 2011 uspořádala TJ TATRAN v sále obecní hospody již jedenáctý ročník výstavy vín s ochutnávkou, neboli lidově „košt vína“. Výstava patří k velmi oblíbeným akcím v Hruškách, o čemž svědčí vždy hojná návštěvnost.
V letošním ročníku se představilo na dvě stovky vzorků vína z tradičních vinařských oblastí Jižní Moravy, jako jsou Čejkovice, Hovorany, Blatnice pod Sv. Antonínkem, Šardice, Karlín, Horní Dunajovice, Velké Pavlovice, Mutěnice, Dubňany, Násedlovice, Popice, Nosislav atd., ale i vzorky místní a z nejbližšího okolí: Křenovice, Bošovice, Blučina, Lovčičky, Hostěrádky-Rešov, Újezd u Brna, Kobeřice.... Objevilo se i pár vzorků zahraničních.

Hrušecký „košt“ má už své tradiční vystavovatele, ale každým rokem přibývají noví. Pravdou ovšem zůstává, že zajistit dostatek kvalitních vzorků je rok od roku těžší. Vystavovány jsou tradiční odrůdy vín, ale i vína nová a speciální (např. víno mešní, medové nebo bylinné aperitivy atd.). Každý si tak mezi vystavenými vzorky mohl najít svého favorita, přestože ta nejlepší vína „zmizela“ samozřejmě nejdříve. „Košt“ je dobrou příležitostí pro setkání s přáteli u skleničky vínka. Ve večerních hodinách pak příležitostí si zazpívat nebo jen poslouchat cimbálovou muziku. Těšíme se z vaší hojné účasti a věříme, že budeme mít dost elánu a sil a samozřejmě dostatek vzorků do dalšího ročníku „hrušeckého koštu vína“.

za TJ TATRAN Dušan Horáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine