KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

Čarodějnice

Akce proběhne:
30. 04. 2011

Po roce jsme se opět sešli 30. dubna u rybníků „za humnama“, abychom přivítali jaro a „upálili čarodějnice“ a s nimi všechny zimní chmury.
Hrušecké pálení čarodějnic již podeváté

Po roce jsme se opět sešli 30. dubna u rybníků „za humnama“, abychom přivítali jaro a „upálili čarodějnice“ a s nimi všechny zimní chmury. Tradiční termín, tradiční místo, tradiční program. Vaše hojná účast v předešlých osmi ročnících nás velmi těší a utvrzuje v myšlence, že tato akce a její program se vám (nebo alespoň většině z vás) líbí. Sešlo se nás spousta i letos a jsme rádi, že „čarodějnice“ mají své příznivce i mezi přespolními.

Pro děti jsme opět připravili hry a soutěže se spoustou sladkostí a odměn. Velkým překvapením pro nás bylo, že děti snad nejvíce zaujala tak „obyčejná“ činnost, jakou je kreslení. Každý mohl namalovat svou čarodějnici a výkres pak vyvěsit v provizorní expozici, ve které se sešly desítky úžasných výtvarných děl. Druhým velkým lákadlem pro děti byla trampolína, kterou jsme v loňském roce pořídili právě pro takové obecní akce. Tam se provoz v podstatě nezastavil, a kdyby se nesetmělo, skákalo by se stále. V podvečer si děti i dospělí mohli opéci buřtíky a kdo neměl své vlastní, mohl využít nabídky z občerstvení, které zajistil TJ Tatran a hrušečtí rybáři.

Oficiální program pro děti letos zajistili „Komedianti na káře“ s dětským žonglérsko–divadelním představením CIRKUS. Mimochodem, Komedianti u nás nebyli poprvé, mohli jsme je už vidět na některém z předešlých ročníků „čarodějnic“. „Komedianti“ pak po setmění předvedli i večerní světelnou žonglérskou show. Své domovské místo už v Hruškách získala věštkyně paní Urbanová, o jejíž služby je neustále velký zájem. Každoročně ji objednáváme na cca 3 hodiny a skutečnost je vždy takřka dvojnásobná.
Po osmé hodině večerní byla zažehnuta vatra a na ní upálena symbolická čarodějnice. Tu opět přivezla tajemná osoba na černém oři. Večerní program – stylovou táborákovou hudební produkci – nám letos nabídli brněnští POUTNÍCI. Kapela zvučného jména a dobré muziky.

Pro zpestření programu se kolem půlnoci představili hoši z místní mladé kapely s názvem Burnout Syndrome. Dva sourozenci Horáčci a spolužák „Brňák“ Martin Kostrhoun zahráli pár vlastních a pár převzatých kousků z žánru alternativního a klasického rocku. Věřím, že každý si mohl najít v programu něco, co ho zaujalo, a pokud nenašel, mohl si alespoň popovídat s kamarády, dát si pivko a odpočinkově strávit předmájový večer.

I letos bylo pro nás pořadatele „černou můrou“ počasí. Dopolední nesnesitelné dusno bylo předzvěstí večerní bouřky. Tu také hlásila předpověď a aktuálně meteorologové z brněnského letiště, kde jsme prognózy konzultovali. Korunu všem předpovědím dala v odpoledních hodinách výstražná SMS na mobilním telefonu starosty, která avizovala zvýšené nebezpečí přívalových dešťů a vichřice v naší oblasti. Ale nic předpovídaného se naštěstí nestalo, počasí bylo úžasné (asi máme někoho tam nahoře, kdo nám to počasí hlídá a kterému moc děkujeme) a celá akce tak proběhla bez problémů. Letos i o něco kulturněji s využitím mobilního sociálního zařízení. Jsme tomu moc rádi, neboť v celé akci je vložena spousta finančních prostředků a spousta práce mnoha dobrovolníků a jakákoliv nepřízeň by nás velmi mrzela.

Tak jako v minulých letech, i tentokrát program prostřednictvím kulturního výboru zajistil a z velké části sponzoroval obecní úřad. Velmi děkujeme všem dalším sponzorům, kteří pomohli finančně nebo aktivně při přípravě areálu a při zajišťování všeho potřebného a bez nichž by to prostě nešlo. Největší dík patří samozřejmě „sportovcům“, kteří zajistili občerstvení. Výtěžek byl věnován na podporu dalších kulturních aktivit v obci. Ještě jednou všem velké poděkování – nelze vyjmenovat všechny, ale ti, o nichž mluvím, se v řádcích najdou.

za Kulturní výbor při OÚ Svatava Horáčková

fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 24.06.2020 000 08:55       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine