Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

Čarodějnice

Akce proběhne:
30. 04. 2011

Po roce jsme se opět sešli 30. dubna u rybníků „za humnama“, abychom přivítali jaro a „upálili čarodějnice“ a s nimi všechny zimní chmury.
Hrušecké pálení čarodějnic již podeváté

Po roce jsme se opět sešli 30. dubna u rybníků „za humnama“, abychom přivítali jaro a „upálili čarodějnice“ a s nimi všechny zimní chmury. Tradiční termín, tradiční místo, tradiční program. Vaše hojná účast v předešlých osmi ročnících nás velmi těší a utvrzuje v myšlence, že tato akce a její program se vám (nebo alespoň většině z vás) líbí. Sešlo se nás spousta i letos a jsme rádi, že „čarodějnice“ mají své příznivce i mezi přespolními.

Pro děti jsme opět připravili hry a soutěže se spoustou sladkostí a odměn. Velkým překvapením pro nás bylo, že děti snad nejvíce zaujala tak „obyčejná“ činnost, jakou je kreslení. Každý mohl namalovat svou čarodějnici a výkres pak vyvěsit v provizorní expozici, ve které se sešly desítky úžasných výtvarných děl. Druhým velkým lákadlem pro děti byla trampolína, kterou jsme v loňském roce pořídili právě pro takové obecní akce. Tam se provoz v podstatě nezastavil, a kdyby se nesetmělo, skákalo by se stále. V podvečer si děti i dospělí mohli opéci buřtíky a kdo neměl své vlastní, mohl využít nabídky z občerstvení, které zajistil TJ Tatran a hrušečtí rybáři.

Oficiální program pro děti letos zajistili „Komedianti na káře“ s dětským žonglérsko–divadelním představením CIRKUS. Mimochodem, Komedianti u nás nebyli poprvé, mohli jsme je už vidět na některém z předešlých ročníků „čarodějnic“. „Komedianti“ pak po setmění předvedli i večerní světelnou žonglérskou show. Své domovské místo už v Hruškách získala věštkyně paní Urbanová, o jejíž služby je neustále velký zájem. Každoročně ji objednáváme na cca 3 hodiny a skutečnost je vždy takřka dvojnásobná.
Po osmé hodině večerní byla zažehnuta vatra a na ní upálena symbolická čarodějnice. Tu opět přivezla tajemná osoba na černém oři. Večerní program – stylovou táborákovou hudební produkci – nám letos nabídli brněnští POUTNÍCI. Kapela zvučného jména a dobré muziky.

Pro zpestření programu se kolem půlnoci představili hoši z místní mladé kapely s názvem Burnout Syndrome. Dva sourozenci Horáčci a spolužák „Brňák“ Martin Kostrhoun zahráli pár vlastních a pár převzatých kousků z žánru alternativního a klasického rocku. Věřím, že každý si mohl najít v programu něco, co ho zaujalo, a pokud nenašel, mohl si alespoň popovídat s kamarády, dát si pivko a odpočinkově strávit předmájový večer.

I letos bylo pro nás pořadatele „černou můrou“ počasí. Dopolední nesnesitelné dusno bylo předzvěstí večerní bouřky. Tu také hlásila předpověď a aktuálně meteorologové z brněnského letiště, kde jsme prognózy konzultovali. Korunu všem předpovědím dala v odpoledních hodinách výstražná SMS na mobilním telefonu starosty, která avizovala zvýšené nebezpečí přívalových dešťů a vichřice v naší oblasti. Ale nic předpovídaného se naštěstí nestalo, počasí bylo úžasné (asi máme někoho tam nahoře, kdo nám to počasí hlídá a kterému moc děkujeme) a celá akce tak proběhla bez problémů. Letos i o něco kulturněji s využitím mobilního sociálního zařízení. Jsme tomu moc rádi, neboť v celé akci je vložena spousta finančních prostředků a spousta práce mnoha dobrovolníků a jakákoliv nepřízeň by nás velmi mrzela.

Tak jako v minulých letech, i tentokrát program prostřednictvím kulturního výboru zajistil a z velké části sponzoroval obecní úřad. Velmi děkujeme všem dalším sponzorům, kteří pomohli finančně nebo aktivně při přípravě areálu a při zajišťování všeho potřebného a bez nichž by to prostě nešlo. Největší dík patří samozřejmě „sportovcům“, kteří zajistili občerstvení. Výtěžek byl věnován na podporu dalších kulturních aktivit v obci. Ještě jednou všem velké poděkování – nelze vyjmenovat všechny, ale ti, o nichž mluvím, se v řádcích najdou.

za Kulturní výbor při OÚ Svatava Horáčková

fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.09.2023 000 09:06       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine