Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

Dětský den 2011

Akce proběhne:
03. 09. 2011

Děti se po prázdninách zase sjely do svých domovů ....

    V letošním roce, stejně jako loni, jsme připravili pro děti tradiční DĚTSKÝ DEN v zářijovém termínu, tedy první „školní“ sobotu. Děti se po prázdninách zase sjely do svých domovů a Dětský den se stal dobrou příležitostí se zase setkat se spolužáky a kamarády, vydovádět se a oficiálně se rozloučit s prázdninami. Na rozdíl od minulého roku, kdy jsme museli díky nepřízni počasí celou akci přesunout do sálu Obecní hospody, letos nám sluníčko pěkně zatápělo.
    Na přípravě dětského odpoledne se tradičně podílel kulturní výbor při OÚ Hrušky ve spolupráci s místními organizacemi. Hasiči a myslivci zajistili část soutěží, TJ Tatran nám pomohl s občerstvením a přípravou areálu, rybáři zapůjčili lodičku i s lodivodem.
    Sešlo se nás letos asi trošku méně než v minulých letech s ohledem na podobné akce v okolí. Ale takřka 80 dětí, které se na hřišti za rybníky sešly, není málo. Čekalo je zde spousta soutěží – jízda na kolech, běh na lyžích, hod na cíl, bingo, poznávání vůní, kreslení a výtvarná dílna, hasičská dráha, střelba s myslivci, trampolína ... Soutěžit mohli i ti úplně nejmenší, nebo naopak i rodiče. Největším lákadlem asi byla pronajatá atrakce - vozítka „segway“, která se ovládají pomocí vlastní rovnováhy. Jízdu zvládaly i malé děti, odzkoušet si to mohli také rodiče. V každém soutěžním stanovišti čekala sladká odměna, děti dostaly zmrzlinu a v tombole si na závěr každý mohl vybrat malou drobnost. Naší snahou je každým rokem akci nějak obměnit, vymyslet něco nového a zajímavého. To se letos asi povedlo s výtvarnou dílnou. Ta se stala pro nás pořadatele největším překvapením, bylo v ní stále plno.
    Děti zde dostaly trička nebo šátky, na které si mohly nažehlit nebo speciálními barvami nakreslit vlastní obrázky. V závěru odpoledne se pak děti ještě mohly projet na koni pana Holoubka. Soutěže tradičně zajišťujeme vlastními silami za pomoci ochotných rodičů, o „zvuk a slovo“ se postarali Monika a Matěj. Děti měly po celé odpoledne limonádu zdarma (děkujeme TJ Tatran), dospělí si mohli dát pivko. K večeru jsme zapálili táborák k opékání buřtíků, ale díky velkému horku snad ani nikdo neměl hlad.
    Kulturní program, tj. pronájem atrakce, tradičně uhradil Obecní úřad Hrušky, sladkosti věnovali majitelé místní samoobsluhy, odměny pro děti a potřeby do soutěží byly zakoupeny z dobrovolného vstupného z minulých akcí. Fotografie z akce si můžete prohlédnout v sekci „fotogalerie“ zde.
    Tak jako každý rok bych ráda poděkovala všem, kteří bez nároku na jakoukoliv odměnu pomohli. Díky. Snad se odpoledne dětem líbilo a příští rok ve stejnou dobu se sejdeme zase.
                   
                                        Za kulturní výbor Svatava Horáčková


Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine