KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

10. prosince 2012

Ostatky

Akce proběhne:
09. 02. 2013

Reportáž z akce ...

 

 Ostatky 1 Letošní Ostatky se konaly poměrně brzy - již v sobotu 9. února. Příprava na ně však probíhala několik týdnů předem. Sobotní mrazivé ráno neodradilo spoustu příznivců a hezkých masek. Těch bylo sice o něco méně než v loňském roce, ale zato přibylo vozů a koní. Celkový počet účastníků zůstal tedy prakticky téměř zachován!

  Ostatky 3Individuální masky byly nahrazeny „kolektivními“. Výjimkou byl tradiční vůdce průvodu - medvěd, kterého letos vodila smrtka. Následovala pětičlenná skupinka jeptišek, sedláků a dřevorubec. Zdravotní sestry vezly raněného a ze zahraničí přijela skupina Boney M. Z dětských masek přišly kočičky, dále beruška, černoška a čarodějnice doprovázená kouzelným dědečkem. Na jednom z vozů jeli příslušníci „Armády spásy“, kteří kolemjdoucí lákali na vlastnoručně uvařenou gulášovou polévku klokotající přímo v kotli na voze. Druhý povoz byl tažen krásnými poníky a za ním jel třetí v kočovném stylu. Nechyběl vůz s občerstvením. Připraven byl čaj pro děti a svařák pro plnoleté. V závěru průvodu si jízdu na voze užily i unavené děti.

  Ostatky 4V průvodu hrála opět kapela Dambořanka. I letos nabídly hrušecké hospodyňky čerstvé koblížky, vdolečky či koláčky. Pánové zase pohostili zájemce z průvodu lihovinou pro zahřátí. Dobrá nálada nechyběla a po průvodu se na hasičce podával gulášek.

  Večerní zábava byla již třetí v pořadí. Dambořanka si i letos připravila kostýmy, v nichž hrála k tanci a poslechu. Před desátou hodinou bylo připraveno kulturní překvapení. Svoje vystoupení předvedly hrušecké „Sestry v akci“ a bouřlivý potlesk vyjádřil nadšení a spokojenost všech diváků. O půlnoci vešel do sálu smuteční průvod, který pochovával basu. Plačky a vdovy lkaly ještě více než obvykle, takže sálem zněl neustálý smích. Hodnotil se uplynulý rok a vše, co se ve vsi událo. Kapela hrála neskutečně dobře, a tak se konec veselí posunul až do pozdních ranních hodin. Ostatky 2

                                                             Lenka Štěpánková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 09.01.2020 000 07:51       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine