Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

10. prosince 2012

Ostatky

Akce proběhne:
09. 02. 2013

Reportáž z akce ...

 

 Ostatky 1 Letošní Ostatky se konaly poměrně brzy - již v sobotu 9. února. Příprava na ně však probíhala několik týdnů předem. Sobotní mrazivé ráno neodradilo spoustu příznivců a hezkých masek. Těch bylo sice o něco méně než v loňském roce, ale zato přibylo vozů a koní. Celkový počet účastníků zůstal tedy prakticky téměř zachován!

  Ostatky 3Individuální masky byly nahrazeny „kolektivními“. Výjimkou byl tradiční vůdce průvodu - medvěd, kterého letos vodila smrtka. Následovala pětičlenná skupinka jeptišek, sedláků a dřevorubec. Zdravotní sestry vezly raněného a ze zahraničí přijela skupina Boney M. Z dětských masek přišly kočičky, dále beruška, černoška a čarodějnice doprovázená kouzelným dědečkem. Na jednom z vozů jeli příslušníci „Armády spásy“, kteří kolemjdoucí lákali na vlastnoručně uvařenou gulášovou polévku klokotající přímo v kotli na voze. Druhý povoz byl tažen krásnými poníky a za ním jel třetí v kočovném stylu. Nechyběl vůz s občerstvením. Připraven byl čaj pro děti a svařák pro plnoleté. V závěru průvodu si jízdu na voze užily i unavené děti.

  Ostatky 4V průvodu hrála opět kapela Dambořanka. I letos nabídly hrušecké hospodyňky čerstvé koblížky, vdolečky či koláčky. Pánové zase pohostili zájemce z průvodu lihovinou pro zahřátí. Dobrá nálada nechyběla a po průvodu se na hasičce podával gulášek.

  Večerní zábava byla již třetí v pořadí. Dambořanka si i letos připravila kostýmy, v nichž hrála k tanci a poslechu. Před desátou hodinou bylo připraveno kulturní překvapení. Svoje vystoupení předvedly hrušecké „Sestry v akci“ a bouřlivý potlesk vyjádřil nadšení a spokojenost všech diváků. O půlnoci vešel do sálu smuteční průvod, který pochovával basu. Plačky a vdovy lkaly ještě více než obvykle, takže sálem zněl neustálý smích. Hodnotil se uplynulý rok a vše, co se ve vsi událo. Kapela hrála neskutečně dobře, a tak se konec veselí posunul až do pozdních ranních hodin. Ostatky 2

                                                             Lenka Štěpánková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.05.2024 000 18:27       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine