Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

9. února 2013

Hrušecké pálení čarodějnic

Akce proběhne:
30. 04. 2013

Reportáž z akce ....


  Jako by letos jaro váhalo s příchodem do poslední chvíle. Krásné počasí se na nás usmálo až koncem dubna, a tak jsme ho řádně přivítali symbolickým upálením čarodějnice. Prostor „Za humny“ se začal od 17 hodin zaplňovat dětmi s rodiči či prarodiči. Některé děti se hned zapojily do připravených soutěží, některé se chvíli ostýchaly a některé si vymyslely vlastní aktivity. Chodilo se na chůdách, na lyžích, zamotávali jsme mumie a každý si mohl vytvořit vlastní čarodějnický klobouk. Nechyběla ani věštkyně, o jejíž služby je každoročně velký zájem.

čarodky 050.JPG  Letos se poprvé soutěžilo o nejkrásnější čarodějku či čaroděje. Každý soutěžící měl krátké interview s naší moderátorkou Monikou Brindzákovou, během kterého se rozhodovala tříčlenná porota o vítězi soutěže. Ačkoliv měli všichni soutěžící krásné a originální masky, premiérovou vítězkou se stala Barbora Entlerová, která si tak odnesla cenu pro vítěze.

  Poté přišel Zorro, který si vybral odvážného dobrovolníka p. Blatného, a s jeho pomocí předvedl napínavou show s bičem. Následně předvedla své taneční umění s šátky překrásná španělská tanečnice. Naši letošní hosté duo In Flamenus tak předvedlo, co umí. A nebylo to ten den jejich poslední vystoupení. Navíc duo přineslo drobné atrakce a soutěže, předvedlo žonglování a všichni se mohli blízce seznámit s jejich hroznýšem královským.

Ještě před zapálením ohně požádaly děti zvukaře Pavla Přerovského o písničky a všem k úžasu předvedly, jak umí tancovat Gangnam Style. Zatancovaly si snad všechny děti i někteří rodiče. Děti se tak samy staly spoluautory zábavného programu a příjemně tak překvapily organizátory. To, že konečně přišlo jaro, si zkrátka užívaly jak děti, tak i dospělí.

  Se západem slunce vzplanul oheň a přijela stylově (od západu) tajemná jezdkyně na koni, která s sebou přinesla hadrovou čarodějnici, jež byla za potlesku všech spálena na popel.

  Na pódium vystoupila skupina Na2fáze, aby nám zahrála k poslechu i k tanci. Děti „zajistily“ kapele taneční doprovod i sborový zpěv. Kapela udělala pauzu a na plac přišlo opět duo In Flameus se svou impozantní ohňovou show. Poté už opět následovala kapela, která se starala o zábavu až do půlnoci.

  Jčarodky 237.JPGsme rádi, že se tato akce těší tak hojné účasti, což je vlastně hnací silou všech, kteří se na přípravě tohoto večera podíleli. Chtěl bych tímto poděkovat všem výše zmíněným, také zaměstnancům obecního úřadu a hlavně dobrovolníkům, bez kterých by se tato akce skutečně nemohla zrealizovat. Těšíme se na všechny i příští rok a držte nám palce, ať je znovu pěkné počasí. Fotogalerii z akce naleznete zde.

Za kulturní výbor Lukáš Kropáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine