Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

Neckyáda 2011

Akce proběhne:
23. 07. 2011

.. tentokrát za pěkného počasí ...
  
    Třetí ročník „Hrušecké neckyády“ proběhl v sobotu 23. července, tentokrát za pěkného počasí, ale voda měla do příjemné teploty dost daleko. Zúčastnilo se jí sice méně plavidel, ale Vás diváků přišlo dost a legrace a zábavy bylo také dosti.
     Letošní ročník jsme oživili hned několika novinkami. Komentátor v roli trosečníka měl své stanoviště přímo v centru dění – na umělém ostrově ve středu rybníka. Přibyla další soutěž v běhu na lyžích přes lávku, které se k našemu překvapení zúčastnily hlavně děti (samozřejmě se souhlasem rodičů). A zvládly to všechny, nikoho nebylo třeba lovit z vody. Změnu zaznamenala samotná lávka, která byla zpevněna, což zjednodušilo soutěžícím její přechod či přejezd. Zpestřením programu bylo vystoupení břišní tanečnice a večerní taneční vystoupení přímo na ostrůvku v centru rybníka. A v závěru se o zábavu postarala dvojice soutěžících – posádka „vězňů“ z Přibic, která úžasným zpěvem a hrou na kytaru připravila všem, kteří vydrželi, příjemný večer. Hrálo a zpívalo se až do nočních hodin.
    I tentokrát jsme na rybníce mohli vidět malou přehlídku netradičních plavidel a jejich kostýmovaných posádek. Byla to posádka „Skotů“ z Hrušek, „Kokosy na sněhu - Jamajka“ z Hrušek, „Farmáři“ z Hrušek, „Titanic z Přibic“ a „Piráti z Karibiku“ z Křenovic. Opět se hodnotila rychlost a technika plavby, originalita plavidla, kostýmy a celkový dojem. Přibyla cena diváků, kterou si odnesla posádka farmářů. Opět se soutěžilo v přejezdu lávky na trakaři, kde nejzajímavější byla asi dvojice starostů - hrušeckého a křenovického. Proběhla bitva s nafukovacími kladivy přímo na lávce a také módní přehlídka.
     Díky výborné, a již mnoha společnými akcemi zaběhlé a fungující spolupráci s hrušeckými sportovci a rybáři bylo pro soutěžící i diváky připraveno tradiční zázemí a občerstvení, díky podpoře OÚ byli soutěžící odměněni malými cenami. Vítězná posádka si odnesla putovní necky. Všem, kteří se na přípravě akce jakkoliv podíleli, patří velké poděkování. Velké ocenění samozřejmě patří i všem soutěžícím, kteří věnovali čas a práci přípravě plavidel a kteří vlastně připravili zábavu pro nás diváky.
    Rozsáhlou sbírku fotografií z akce můžete shlédnout zde.

                Za hrušecké nadšence a kulturní výbor Svatava Horáčková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.09.2023 000 09:06       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine