KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

Neckyáda 2011

Akce proběhne:
23. 07. 2011

.. tentokrát za pěkného počasí ...
  
    Třetí ročník „Hrušecké neckyády“ proběhl v sobotu 23. července, tentokrát za pěkného počasí, ale voda měla do příjemné teploty dost daleko. Zúčastnilo se jí sice méně plavidel, ale Vás diváků přišlo dost a legrace a zábavy bylo také dosti.
     Letošní ročník jsme oživili hned několika novinkami. Komentátor v roli trosečníka měl své stanoviště přímo v centru dění – na umělém ostrově ve středu rybníka. Přibyla další soutěž v běhu na lyžích přes lávku, které se k našemu překvapení zúčastnily hlavně děti (samozřejmě se souhlasem rodičů). A zvládly to všechny, nikoho nebylo třeba lovit z vody. Změnu zaznamenala samotná lávka, která byla zpevněna, což zjednodušilo soutěžícím její přechod či přejezd. Zpestřením programu bylo vystoupení břišní tanečnice a večerní taneční vystoupení přímo na ostrůvku v centru rybníka. A v závěru se o zábavu postarala dvojice soutěžících – posádka „vězňů“ z Přibic, která úžasným zpěvem a hrou na kytaru připravila všem, kteří vydrželi, příjemný večer. Hrálo a zpívalo se až do nočních hodin.
    I tentokrát jsme na rybníce mohli vidět malou přehlídku netradičních plavidel a jejich kostýmovaných posádek. Byla to posádka „Skotů“ z Hrušek, „Kokosy na sněhu - Jamajka“ z Hrušek, „Farmáři“ z Hrušek, „Titanic z Přibic“ a „Piráti z Karibiku“ z Křenovic. Opět se hodnotila rychlost a technika plavby, originalita plavidla, kostýmy a celkový dojem. Přibyla cena diváků, kterou si odnesla posádka farmářů. Opět se soutěžilo v přejezdu lávky na trakaři, kde nejzajímavější byla asi dvojice starostů - hrušeckého a křenovického. Proběhla bitva s nafukovacími kladivy přímo na lávce a také módní přehlídka.
     Díky výborné, a již mnoha společnými akcemi zaběhlé a fungující spolupráci s hrušeckými sportovci a rybáři bylo pro soutěžící i diváky připraveno tradiční zázemí a občerstvení, díky podpoře OÚ byli soutěžící odměněni malými cenami. Vítězná posádka si odnesla putovní necky. Všem, kteří se na přípravě akce jakkoliv podíleli, patří velké poděkování. Velké ocenění samozřejmě patří i všem soutěžícím, kteří věnovali čas a práci přípravě plavidel a kteří vlastně připravili zábavu pro nás diváky.
    Rozsáhlou sbírku fotografií z akce můžete shlédnout zde.

                Za hrušecké nadšence a kulturní výbor Svatava Horáčková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.02.2020 000 13:13       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine