KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

15. března 2013

Slavnostní žehnání hasičského auta

Akce proběhne:
04. 05. 2013

Reportáž z akce ...


  V sobotu 4. května 2013 měli hrušečtí hasiči svůj slavnostní den. Po několika letech se podařilo zakoupit z rozpočtu obce zásahové vozidlo. Má značku DAF - 45/180 Turbo a je zařazeno do výjezdu. Zakoupeno bylo v Holandsku koncem loňského roku a nějaký čas trvalo vyřízení všech formalit souvisejících s dovozem, registrací apod. Při příležitosti svátku patrona hasičů sv. Floriána bylo zorganizováno slavnostní dopoledne, během něhož bylo vozidlo představeno veřejnosti a hostům.

  Přípravy na tuto událost započaly již měsíc předem. Hasiči vymalovali hasičku, natřeli vrata a pořídili na ně i nový nápis. Již v této „přípravné fázi“ se zapojila celá řada hasičů i nehasičů. Václav Štefan například nalepil rohy na budovu hasičky, Jan Cenek (ml.) provedl nátěr vrat, Miroslav Bubeníček zajistil svářečské práce, Petr Šmerda práce instalatérské a paní Jana Kropáčková připravila polepy vrat. Před akcí také napekla skupina pekařek pod vedením paní Jany Štefanové vynikající koláče pro návštěvníky a hosty. Vše bylo připraveno, jen aby počasí vyšlo…

  zehnani1.jpgA pak už nadešla sobota. V 10:00 hodin se v místní kapli konala mše svatá, která byla věnována hasičům a jejich patronovi sv. Floriánovi. Mši sloužil R. D. Pavel Novotný O. Praem., který vykonává pro členy Moravské hasičské jednoty duchovní a pastorační službu. Na mši přišli nejen obyvatelé Hrušek, ale také hosté v hasičských uniformách, což ještě zvýraznilo její opravdu slavnostní charakter.

  Poté se všichni hosté a obyvatelé Hrušek přesunuli na prostranství „Pod lipami“. Zde bylo připraveno zásahové vozidlo a žehnání provedl R. D. Pavel Novotný O. Praem. Součástí tohoto slavnostního aktu bylo představení oddílu mladých hasičů, kteří přihlíželi. Byla to jejich první oficiální akce a jejich žlutá trička zářila pod lipami a tvořila tak kontrast s červenobílým autem. Krátké zdravice a poděkování přednesl starosta místních hasičů Miloš Křivinka, prezident Moravské hasičské jednoty Zdeněk Milan a starosta obce Jan Kauf. V závěru předal starosta hasičů z Obřan místními starostovi sboru pamětní medaili za dlouhodobou spolupráci mezi oběma sbory. Přítomni byly také zástupci hasičů z Křenovic, Slavkova, Nítkovic, Zbýšova a Zastávky, členové místního zastupitelstva, sponzoři, zástupci spolupracujících organizací a všichni, kteří místní hasiče podporují a akcí se pravidelně účastní.

zehnani2.jpg  Na hasičce byla připravena výstava fotografií z cesty do Holandska (pro vozidlo vyjela skupina 6 hasičů 2. října. 2012). Zájemci si také mohli prohlédnout výstavu hasičské výzbroje, výstroje a zázemí hasičky. Byly zde promítány fotografie z různých akcí sboru a malé pohoštění potěšilo nejednoho návštěvníka.

  Akce se vydařila a přálo jí i počasí. Hasiči děkují všem, kteří se přišli podívat, svou účastí je podpořili a vyjádřili zájem o dění ve sboru a o techniku, která bude v následujících letech sloužit bez rozdílu všem, kteří ji budou v nouzi potřebovat. Fotogalerii z akce naleznete zde.

Lenka Štěpánková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 09.01.2020 000 07:51       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine