Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

15. března 2013

Slavnostní žehnání hasičského auta

Akce proběhne:
04. 05. 2013

Reportáž z akce ...


  V sobotu 4. května 2013 měli hrušečtí hasiči svůj slavnostní den. Po několika letech se podařilo zakoupit z rozpočtu obce zásahové vozidlo. Má značku DAF - 45/180 Turbo a je zařazeno do výjezdu. Zakoupeno bylo v Holandsku koncem loňského roku a nějaký čas trvalo vyřízení všech formalit souvisejících s dovozem, registrací apod. Při příležitosti svátku patrona hasičů sv. Floriána bylo zorganizováno slavnostní dopoledne, během něhož bylo vozidlo představeno veřejnosti a hostům.

  Přípravy na tuto událost započaly již měsíc předem. Hasiči vymalovali hasičku, natřeli vrata a pořídili na ně i nový nápis. Již v této „přípravné fázi“ se zapojila celá řada hasičů i nehasičů. Václav Štefan například nalepil rohy na budovu hasičky, Jan Cenek (ml.) provedl nátěr vrat, Miroslav Bubeníček zajistil svářečské práce, Petr Šmerda práce instalatérské a paní Jana Kropáčková připravila polepy vrat. Před akcí také napekla skupina pekařek pod vedením paní Jany Štefanové vynikající koláče pro návštěvníky a hosty. Vše bylo připraveno, jen aby počasí vyšlo…

  zehnani1.jpgA pak už nadešla sobota. V 10:00 hodin se v místní kapli konala mše svatá, která byla věnována hasičům a jejich patronovi sv. Floriánovi. Mši sloužil R. D. Pavel Novotný O. Praem., který vykonává pro členy Moravské hasičské jednoty duchovní a pastorační službu. Na mši přišli nejen obyvatelé Hrušek, ale také hosté v hasičských uniformách, což ještě zvýraznilo její opravdu slavnostní charakter.

  Poté se všichni hosté a obyvatelé Hrušek přesunuli na prostranství „Pod lipami“. Zde bylo připraveno zásahové vozidlo a žehnání provedl R. D. Pavel Novotný O. Praem. Součástí tohoto slavnostního aktu bylo představení oddílu mladých hasičů, kteří přihlíželi. Byla to jejich první oficiální akce a jejich žlutá trička zářila pod lipami a tvořila tak kontrast s červenobílým autem. Krátké zdravice a poděkování přednesl starosta místních hasičů Miloš Křivinka, prezident Moravské hasičské jednoty Zdeněk Milan a starosta obce Jan Kauf. V závěru předal starosta hasičů z Obřan místními starostovi sboru pamětní medaili za dlouhodobou spolupráci mezi oběma sbory. Přítomni byly také zástupci hasičů z Křenovic, Slavkova, Nítkovic, Zbýšova a Zastávky, členové místního zastupitelstva, sponzoři, zástupci spolupracujících organizací a všichni, kteří místní hasiče podporují a akcí se pravidelně účastní.

zehnani2.jpg  Na hasičce byla připravena výstava fotografií z cesty do Holandska (pro vozidlo vyjela skupina 6 hasičů 2. října. 2012). Zájemci si také mohli prohlédnout výstavu hasičské výzbroje, výstroje a zázemí hasičky. Byly zde promítány fotografie z různých akcí sboru a malé pohoštění potěšilo nejednoho návštěvníka.

  Akce se vydařila a přálo jí i počasí. Hasiči děkují všem, kteří se přišli podívat, svou účastí je podpořili a vyjádřili zájem o dění ve sboru a o techniku, která bude v následujících letech sloužit bez rozdílu všem, kteří ji budou v nouzi potřebovat. Fotogalerii z akce naleznete zde.

Lenka Štěpánková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine