KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

4. června 2013

Neckyáda 2013

Akce proběhne:
27. 07. 2013

Reportáž z akce ....

 

   Již po páté jsme se sešli u rybníků na Hrušecké Neckyádě - tentokrát týden před hody, a to 27. července s tématem Zachraňte Willyho. Zatímco poslední dva ročníky si s námi počasí pěkně pohrávalo a letní teploty se nám někam schovávaly, letos jsme měli tu správnou tropickou atmosféru.

   Hlavní soutěž v originalitě, stylu a rychlosti plavidel zahájila celé zábavné odpoledne. Soupeřily spolu plavidla Kosatky, Santa s pomocníky, PETANIC Loď z tropů a Osamělý plavec. Každá loď byla originální a každá měla své výhody. Proto porota, která hodnotila všechny disciplíny, neměla lehkou práci. Všechny disciplíny hodnotila nejen porota, ale i diváci, a tak společně rozhodli, že putovní necky budou do další neckyády v péči posádky plavidla Santy.

   Poté přišel na řadu závod dvojic v neckách. Módní přehlídka v retro stylu měla i dramatickou vložku se záchranou Willyho uvízlého na lávce přes rybník. Retro atmosféra na přilehlé pláži celou přehlídku perfektně dokreslovala.

   Na lávce proběhly i další již tradiční disciplíny, jako jízda na trakaři, lyže a souboje, jež si oblíbily hlavně děti. Pro ně byla na břehu v bazénku i atrakce v podobě aquazorbingu, kde si mohli všichni vyzkoušet, jaké to je udržet rovnováhu bez jediného záchytného bodu. Pro nejmenší propůjčili rybáři loďku, na kterou nasedla i vodnice. Pro ty větší měl pro projížďku připravené své netradiční kola Martin Zehnal.

   Všichni si atmosféru skvěle užívali a díky skutečně letním teplotám neváhali skočit do vody, takže to v našem rybníku vypadalo jako na skutečné plovárně. Obzvlášť když se vyhlásila soutěž v hledání pivních soudků. Voda se pak zvířila tak, že zřejmě nebude třeba odbahňovat rybník.

   Pak už jen ochutnat občerstvení či něco z výhry a poslouchat kytaru, na kterou nám zahrál kamarád Pípa a který se konec konců o hudbu staral celé odpoledne.

   Nesmíme zapomenout poděkovat všem dobrovolníkům, sportovcům, rybářům, obecnímu úřadu a také všem sponzorům (Leo Boruta-autodoprava, Frgal catering, Bosch-elektronářadí, Cyklo-Martin Zehnal a další), kteří pomáhali celou akci realizovat a sponzorovat.

   Příští rok se těšíme na další setkání s vámi, kteří se vody nebojí a mají chuť postavit si zajímavá plavidla! 

Fotogalerii z akce naleznete zde.

Za pořadatele, Darek a Silvie Pernicovi a Lukáš Kropáček

IMG_4137.JPG

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine