Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

4. června 2013

Neckyáda 2013

Akce proběhne:
27. 07. 2013

Reportáž z akce ....

 

   Již po páté jsme se sešli u rybníků na Hrušecké Neckyádě - tentokrát týden před hody, a to 27. července s tématem Zachraňte Willyho. Zatímco poslední dva ročníky si s námi počasí pěkně pohrávalo a letní teploty se nám někam schovávaly, letos jsme měli tu správnou tropickou atmosféru.

   Hlavní soutěž v originalitě, stylu a rychlosti plavidel zahájila celé zábavné odpoledne. Soupeřily spolu plavidla Kosatky, Santa s pomocníky, PETANIC Loď z tropů a Osamělý plavec. Každá loď byla originální a každá měla své výhody. Proto porota, která hodnotila všechny disciplíny, neměla lehkou práci. Všechny disciplíny hodnotila nejen porota, ale i diváci, a tak společně rozhodli, že putovní necky budou do další neckyády v péči posádky plavidla Santy.

   Poté přišel na řadu závod dvojic v neckách. Módní přehlídka v retro stylu měla i dramatickou vložku se záchranou Willyho uvízlého na lávce přes rybník. Retro atmosféra na přilehlé pláži celou přehlídku perfektně dokreslovala.

   Na lávce proběhly i další již tradiční disciplíny, jako jízda na trakaři, lyže a souboje, jež si oblíbily hlavně děti. Pro ně byla na břehu v bazénku i atrakce v podobě aquazorbingu, kde si mohli všichni vyzkoušet, jaké to je udržet rovnováhu bez jediného záchytného bodu. Pro nejmenší propůjčili rybáři loďku, na kterou nasedla i vodnice. Pro ty větší měl pro projížďku připravené své netradiční kola Martin Zehnal.

   Všichni si atmosféru skvěle užívali a díky skutečně letním teplotám neváhali skočit do vody, takže to v našem rybníku vypadalo jako na skutečné plovárně. Obzvlášť když se vyhlásila soutěž v hledání pivních soudků. Voda se pak zvířila tak, že zřejmě nebude třeba odbahňovat rybník.

   Pak už jen ochutnat občerstvení či něco z výhry a poslouchat kytaru, na kterou nám zahrál kamarád Pípa a který se konec konců o hudbu staral celé odpoledne.

   Nesmíme zapomenout poděkovat všem dobrovolníkům, sportovcům, rybářům, obecnímu úřadu a také všem sponzorům (Leo Boruta-autodoprava, Frgal catering, Bosch-elektronářadí, Cyklo-Martin Zehnal a další), kteří pomáhali celou akci realizovat a sponzorovat.

   Příští rok se těšíme na další setkání s vámi, kteří se vody nebojí a mají chuť postavit si zajímavá plavidla! 

Fotogalerii z akce naleznete zde.

Za pořadatele, Darek a Silvie Pernicovi a Lukáš Kropáček

IMG_4137.JPG

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine