Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA aneb HRUŠECKÉ ČERTOVINKY

Akce proběhne:
04. 12. 2011

Reportáž z akce ...

    Rozsvěcení vánočního stromu si už získalo své pevné místo v kulturním kalendáři naší obce. Scházíme se před hrušeckou kaplí a „nasáváme“ atmosféru blížících se vánoc. Tu nám každoročně navodí děti z místní školy a školky předvánočním pásmem. Na programu není třeba nic moc měnit - důležité je, abychom se sešli a popovídali si, užili si vystoupení našich dětí, poslechli koledy, vyzkoušeli si některé vánoční zvyky v tradiční dílničce, rozsvítili vánoční strom, přivítali Mikuláše s nadílkou a také se trošku zahřáli voňavým svařákem či čajem…
    Nejinak tomu bylo i letos, i když v živějším tempu čertovského rojení. Loni jsme akci pojali jako slet andělů, tak proč ne letošní „čertovinky“. Malých i velkých čertů se sešla spousta. Ti velcí si připravili malou scénku o uloupeném kouzelném světýlku, kterým se rozsvěcí vánoční strom a které pekelný Luciper dětem nakonec vrátil jako odměnu za jejich vystoupení s písničkami. Strom tak mohl být nakonec slavnostně rozsvícen. Čerti vtáhli děti do svého rejdění a společně si zadováděli. Slavnostní atmosféru letos dokreslilo vystoupení dívčího vokálního kvartetu z Brna, které si říká 4tetky. Milé bylo i vystoupení dětí a maminek (a samozřejmě i tatínků) z mateřského centra, kteří zazpívali s vlastním hudebním doprovodem houslí a violy.
    Trošku nás potrápilo počasí - nepříjemný vítr krátce před zahájením programu téměř odfoukl kulisu peklíčka. Bylo nutno narychlo postavit další ochranný stan, ale vše se zvládlo a dopadlo dobře. V závěru dorazil Mikuláš se svou družinou a obdaroval všechny děti malým sladkým balíčkem. Rozdal jich více než stovku. Všichni - děti i dospělí - se také mohli občerstvit voňavými perníčky či čertovskou klobásou.
     Jsme rádi, jestli se Vám tento adventní podvečer líbil a zpříjemnil Vám neděli. V jeho přípravě je ukryta spousta práce mnoha lidí, které nelze všechny vyjmenovat, ale kterým patří velké poděkování. A samozřejmě bez finanční podpory obecního úřadu by to také nešlo. Takže všem díky, samozřejmě i Vám návštěvníkům a nashledanou příští rok ve stejnou dobu.
                                                            Svatava Horáčková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.09.2023 000 09:06       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine