KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

3. května 2011

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA aneb HRUŠECKÉ ČERTOVINKY

Akce proběhne:
04. 12. 2011

Reportáž z akce ...

    Rozsvěcení vánočního stromu si už získalo své pevné místo v kulturním kalendáři naší obce. Scházíme se před hrušeckou kaplí a „nasáváme“ atmosféru blížících se vánoc. Tu nám každoročně navodí děti z místní školy a školky předvánočním pásmem. Na programu není třeba nic moc měnit - důležité je, abychom se sešli a popovídali si, užili si vystoupení našich dětí, poslechli koledy, vyzkoušeli si některé vánoční zvyky v tradiční dílničce, rozsvítili vánoční strom, přivítali Mikuláše s nadílkou a také se trošku zahřáli voňavým svařákem či čajem…
    Nejinak tomu bylo i letos, i když v živějším tempu čertovského rojení. Loni jsme akci pojali jako slet andělů, tak proč ne letošní „čertovinky“. Malých i velkých čertů se sešla spousta. Ti velcí si připravili malou scénku o uloupeném kouzelném světýlku, kterým se rozsvěcí vánoční strom a které pekelný Luciper dětem nakonec vrátil jako odměnu za jejich vystoupení s písničkami. Strom tak mohl být nakonec slavnostně rozsvícen. Čerti vtáhli děti do svého rejdění a společně si zadováděli. Slavnostní atmosféru letos dokreslilo vystoupení dívčího vokálního kvartetu z Brna, které si říká 4tetky. Milé bylo i vystoupení dětí a maminek (a samozřejmě i tatínků) z mateřského centra, kteří zazpívali s vlastním hudebním doprovodem houslí a violy.
    Trošku nás potrápilo počasí - nepříjemný vítr krátce před zahájením programu téměř odfoukl kulisu peklíčka. Bylo nutno narychlo postavit další ochranný stan, ale vše se zvládlo a dopadlo dobře. V závěru dorazil Mikuláš se svou družinou a obdaroval všechny děti malým sladkým balíčkem. Rozdal jich více než stovku. Všichni - děti i dospělí - se také mohli občerstvit voňavými perníčky či čertovskou klobásou.
     Jsme rádi, jestli se Vám tento adventní podvečer líbil a zpříjemnil Vám neděli. V jeho přípravě je ukryta spousta práce mnoha lidí, které nelze všechny vyjmenovat, ale kterým patří velké poděkování. A samozřejmě bez finanční podpory obecního úřadu by to také nešlo. Takže všem díky, samozřejmě i Vám návštěvníkům a nashledanou příští rok ve stejnou dobu.
                                                            Svatava Horáčková

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine