Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

4. května 2009

Dětský den

Akce proběhne:
16. 06. 2009


Na letošní dětský den v Hruškách si děti musely trošku počkat, nekonal se ani podle kalendáře 1. června, ani tradiční první červnovou sobotu, ale až o týden později, v sobotu 13. června. Dětem to však rozhodně nevadilo, sešla se jich na hřišti u rybníků dobrá stovka. Krásné počasí, plno her a soutěží, atrakce, sladkosti, co víc si přát.

Pro děti bylo připraveno více než deset soutěžních stanovišť, na kterých děti plnily úkoly a za ně dostávaly razítko do soutěžních kartiček. Takže děti házely míčkem na cíl, lovily papírové rybičky, chodily na chůdách, kopaly na branku, přetahovaly se lanem, společně malovaly veliký plakát, soutěžily s místními Myslivci ve znalostech o přírodě, ve zdravotním koutku zkoušely zachraňovat raněné, plavily se na lodičkách, střílely z kuličkových pistolek a samopalů, u místních Hasičů hasily „požár a jezdily jízdu zručnosti na kole, na kočáře taženém koněm pana Holoubka se povozily jako králové. Za každý splněný úkol dostaly malou sladkost a za plnou kartičku razítek pak každý dostal zmrzlinový kornout. Místní hasiči nakonec také vyhlásili výsledky soutěže v jízdě zručnosti a ty nejšikovnější děti si odnesly i věcné ceny.

Překvapením a novinkou letošního dětského dne byl dortová šlehačková válka. Děti oblečené v pláštěnkách si mohly vyzkoušet na vlastní kůži scénku z němých grotesek. Ve dvou proti sobě válčících stranách po sobě metaly malé dortíky s vrstvou šlehačky. Někdy to odnesla pláštěnka, ale někdy se podařil i přímý zásah do úsměvu. Rodiče asi tak nadšeni nebyli, ale dětem se válka stoprocentně líbila.

Největším zážitkem byly pro děti asi pronajaté atrakce. Byl to opět už osvědčený a dětmi stále milovaný nafukovací skákací hrad. Ale aby si trošku adrenalinu užily i starší děti, objednali jsme nafukovací horolezeckou stěnu. Každý si tak mohl za pomoci jištění lanem vyšplhat do výšky asi 7 metrů a poté se slanit zpět na pevnou zem. Zvládly to i pětileté děti, ale dostatek odvahy měly i některé jejich maminky. Soutěže jsme již tradičně připravili vlastními silami, o zvuk a slovo se tradičně postarali Monika a Pavel. Letošní dětský den jsme museli zvládnout bez občerstvení obecní hospody, ale velmi nám pomohli obětaví tatínci z Tatranu, kteří se postarali o základní občerstvení a také o přípravu a úklid areálu. Děti měly po celé odpoledne limču zdarma, dospělí si mohli dát pivko.

Na večer byl připraven táborák, který jsme zažehli až úplně navečer, neboť o opékání buřtů nebyl velký zájem.

Kulturní program - atrakce uhradil Obecní úřad Hrušky, sladkosti a odměny pro děti byly zakoupeny ze sponzorských příspěvků a také z dobrovolného vstupného, které se vybralo na akci „Čarodějnice“.

Tak jako každý rok bych ráda poděkovala všem, kteří bez nároku na jakoukoliv odměnu pomohli. Velké díky. Při takových akcích však pomocníků nikdy není dost. Rádi přivítáme každého, kdo by rád při dalších akcích jakkoliv pomohl. Věřím, že akce se dětem líbila, že je zaujaly nové atrakce, že se vydováděly a že se příští rok sejdeme v krásném prostředí „Za humny“ znovu.

                                                                                                                                        Svatava Horáčková
Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.05.2024 000 18:27       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine