Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

4. května 2009

Rybářské závody 2009

Akce proběhne:
06. 06. 2009


Již tradičním rybářským závodům pro dospělé byla letos určena sobota 6. června 2009 a místem konání byl Dolní rybník revíru Rakovce 1 v Hruškách.

Od šesti hodin ráno se presentovalo a startovné 130,- Kč zaplatilo 54 závodníků, což je o několik více než loni. Počet startovních míst je omezen velikostí rybníka, a tak byly lovící posty na jeho březích obsazeny téměř beze zbytku.

Závod začal úderem sedmé hodiny ranní a končil v pravé poledne. Z 54 zúčastněných jen šestnácti se podařilo mít pověstné rybářské štěstí. Samozřejmostí a nutností každého závodníka byly platné rybářské doklady, neboť se lovilo podle platných předpisů MRS.

Při neúčasti loňského vítěze první příčku obsadil Dostál Vladimír z Křenovic, kterému se podařilo ulovit 297 cm ryb. Na dalších místech skončili:

Kateřinu Krejčířovou Lucii Kruželovou
2. Břehušek Jaroslav - 198 cm 6. Petržela Jiří – 88 cm
3. Kachlík Jiří – 139 cm 7. Hájek Jiří – 45 cm
4. Bednařík Jaroslav – 137cm 8. Obořil Petr – 42 cm.
5. Mazu Martin – 135 cm

Do soutěže se započítávala jen ulovená ryba větší než 20 cm.

K letošnímu zápolení se sjeli rybáři z blízkého i širšího okolí – z Hrušek, Křenovic, Šaratic, Hostěrádek, Slavkova, Holubic i Brna. Mezi nimi se však letos neobjevila žádná žena rybářka. Nejstarším členem startovní listiny byl náš spoluobčan 85letý Bohumil Ryšánek.

Ceny pro vítěze rybářských závodů věnovala MO Slavkov u Brna a obhájce loňské a předloňské trofeje pan Tůma z Rusínova, který se letošního klání z rodinných důvodů nezúčastni. Mezi cenami byla např. mikrovlnná trouba, rádio, osobní váha, varná konvice či rybářský stan.

Po vyhlášení výsledků bývá tradicí losování skromné, leč poměrně bohaté tomboly, do které přispěli rybáři a jejich příznivci.

Počasí po předcházejícím teplém a slunečném pátku bylo sice podmračené, ale naštěstí se nepotvrdilo na sobotu předpovídané chladno a déšť. Dopolední teplota byla příznivá, jemný větřík neznepříjemnil náladu rybářům ani těm, kteří přišli jen tak posedět do improvizovaného areálu v přírodě a ochutnat speciality - smaženého kapra nebo klobásu na grilu. Pivo, kávu, limonádu či kofolu nabízel stánek obecní hospody jako doplněk uvedeného občerstvení.

Jana Štefanová

Rybářské závody pro mládež

Následně v neděli 7. června se po dvouleté odmlce uskutečnily rybářské závody pro mládež do 15 let a to opět na Dolním rybníku v Hruškách. Od půl sedmé do sedmi hodin se do soutěže přihlásilo 17 závodníků, z nichž byly dvě dívky. Startovné pro účastníky mládežnických závodů činilo 50,- Kč, závod končil v 11 hodin.

Počasí dětem přálo. Už od rána závody provázelo sluníčko, místy foukl větřík trochu silněji, nikomu však v lovu nevadil.

Prvenství si odnesl Konečný Vojtěch ze Šaratic, který nalovil 209 cm ryb.
2. Šedý Rostislav z Křižanovic – 160 cm
3. Horáček Kryštof z Hrušek – 140 cm
4. Bučková Michaela – 136 cm
5. Nohel Lukáš – 135 cm
6. Hanák Oldřich – 77 cm
7. Bělohoubek Štěpán – 30 cm
8. a 9. místo shodně obsadili Novoměstský Marek a Hausner Jiří s 28 cm ryb.

Závodníci se sjeli z Křenovic, Slavkova, Křižanovic, Bučovic, Šaratic a nechyběli samozřejmě i domácí Hrušáci. Věcné ceny si odnesli nejenom vítězové, ale i všichni účastníci rybářského mládežnického závodu.

Sedmnáctka závodníků s doprovodem rodičů, prarodičů, strýců a tet obsadila jeden břeh rybníka, protože na druhém soutěžili jen tak odpočinkově a pro potěšení pořadatelé obou závodů. K dobré pohodě bylo zajištěno občerstvení – nápoje, grilovaná klobása.

                                                                                                                                      Jana Štefanová

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.05.2024 000 18:27       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine