KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

15. dubna 2009

Čarodějnice už po sedmé

Akce proběhne:
30. 04. 2009


Pálení čarodějnic klasicky 30. dubna v předvečer prvního máje získalo v Hruškách již tradiční místo v kalendáři kulturních akcí. Letošní, již sedmý ročník, potvrdil jejich oblibu nejen mezi Hrušáky, ale i mezi návštěvníky z okolních vesnic. Podobné akce sice pořádají (možná po našem vzoru) i v okolních vesnicích, ale u nás bývá nacpáno. Za pořadatele jsme tomu velmi rádi, když se lidé sejdou a pobaví a když je naše úsilí při přípravě zúročeno hojnou účastí. Zejména pokud se jedná o akci, na které si svůj kousek zábavy můžou najít všechny věkové kategorie.

Letošní počasí s námi však pěkně zamávalo. Předpovědi byly neradostné, šedé mraky se honily ze všech stran. Byli nasmlouváni účinkující a my jsme do poslední chvíle nevěděli, zda-li celou akci raději neodvolat. Nakonec jsme vydrželi a s malým zpožděním proběhlo vše podle plánu. Déšť nás obešel a zima nebyla tak hrozná, jako loni nebo předloni. Letos jsme mohli také poprvé vyzkoušet zázemí v podobě vojenských stanů, které zakoupil obecní úřad pro pořádání takových kulturních akcí. Myslím, že se stany velmi osvědčily, zejména při takovém počasí.

Pro děti byl tradičně připraven program plný soutěží a her se sladkými odměnami, jízda na poníkovi, kreslení a v neposlední řadě divadelní představení spolku „Tak Jo“ z Brna pod názvem ...Jak to bylo ve Strašidlákově... V podvečer byl zapálen malý táborák pro opékání špekáčků a teprve s příchodem šera byla slavnostně zapálena veliká vatra. V ní pak byla upálena symbolická čarodějnice, kterou přivezla na koni tajemná kouzelnice v černém plášti.

Večer pak dostal nové obrátky. Po osmé hodině spustila country kapela OSADA ze Slavkova, tentokrát i s Jiřím Karasem Polou z domovské kapely Poutníci. Do jejich přestávek byly vkládány moderní hudební vsuvky DJ Rudy. Po loňském velkém ohlasu k nám opět zavítala věštkyně a vědma, která zejména ženám předpovídala jejich budoucnost. I letos měla celý večer plno a na všechny se ani nedostalo. Kolem deváté hodiny jsme s velkým zájmem a očekáváním přivítali „Duo (resp. Trio) Inflamenus“ s programem plným ohně, nebezpečí, hadů... Jejich vystoupení se opravdu líbilo. A pak už se až do půlnoci hrálo, tančilo, povídalo, popíjelo...

Kulturní program i letos uhradil obecní úřad, tentokrát však bez dotace, kterou se nám podařilo získat loni. Organizátorsky s přípravou zázemí tradičně pomohl TJ Tatran – připravili stoly, lavičky, stany... a také pomohli při občerstvení „svařáčkem“. Výtěžek z jeho prodeje věnovali sportovci na nákup sladkostí pro děti. Občerstvení zajistila místní hospoda.

Ráda bych i letos poděkovala všem, kteří nám s přípravou a organizací akce pomohli nebo přispěli finančně. Poděkování patří již zmíněným sportovcům, mistru zvukařovi, moderátorce a všem ostatním. Doufám, že se Vám „Čarodějnice“ líbily a že se za rok opět sejdeme.


                                                                                                                                     Svatava Horáčková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine