Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

15. dubna 2009

Čarodějnice už po sedmé

Akce proběhne:
30. 04. 2009


Pálení čarodějnic klasicky 30. dubna v předvečer prvního máje získalo v Hruškách již tradiční místo v kalendáři kulturních akcí. Letošní, již sedmý ročník, potvrdil jejich oblibu nejen mezi Hrušáky, ale i mezi návštěvníky z okolních vesnic. Podobné akce sice pořádají (možná po našem vzoru) i v okolních vesnicích, ale u nás bývá nacpáno. Za pořadatele jsme tomu velmi rádi, když se lidé sejdou a pobaví a když je naše úsilí při přípravě zúročeno hojnou účastí. Zejména pokud se jedná o akci, na které si svůj kousek zábavy můžou najít všechny věkové kategorie.

Letošní počasí s námi však pěkně zamávalo. Předpovědi byly neradostné, šedé mraky se honily ze všech stran. Byli nasmlouváni účinkující a my jsme do poslední chvíle nevěděli, zda-li celou akci raději neodvolat. Nakonec jsme vydrželi a s malým zpožděním proběhlo vše podle plánu. Déšť nás obešel a zima nebyla tak hrozná, jako loni nebo předloni. Letos jsme mohli také poprvé vyzkoušet zázemí v podobě vojenských stanů, které zakoupil obecní úřad pro pořádání takových kulturních akcí. Myslím, že se stany velmi osvědčily, zejména při takovém počasí.

Pro děti byl tradičně připraven program plný soutěží a her se sladkými odměnami, jízda na poníkovi, kreslení a v neposlední řadě divadelní představení spolku „Tak Jo“ z Brna pod názvem ...Jak to bylo ve Strašidlákově... V podvečer byl zapálen malý táborák pro opékání špekáčků a teprve s příchodem šera byla slavnostně zapálena veliká vatra. V ní pak byla upálena symbolická čarodějnice, kterou přivezla na koni tajemná kouzelnice v černém plášti.

Večer pak dostal nové obrátky. Po osmé hodině spustila country kapela OSADA ze Slavkova, tentokrát i s Jiřím Karasem Polou z domovské kapely Poutníci. Do jejich přestávek byly vkládány moderní hudební vsuvky DJ Rudy. Po loňském velkém ohlasu k nám opět zavítala věštkyně a vědma, která zejména ženám předpovídala jejich budoucnost. I letos měla celý večer plno a na všechny se ani nedostalo. Kolem deváté hodiny jsme s velkým zájmem a očekáváním přivítali „Duo (resp. Trio) Inflamenus“ s programem plným ohně, nebezpečí, hadů... Jejich vystoupení se opravdu líbilo. A pak už se až do půlnoci hrálo, tančilo, povídalo, popíjelo...

Kulturní program i letos uhradil obecní úřad, tentokrát však bez dotace, kterou se nám podařilo získat loni. Organizátorsky s přípravou zázemí tradičně pomohl TJ Tatran – připravili stoly, lavičky, stany... a také pomohli při občerstvení „svařáčkem“. Výtěžek z jeho prodeje věnovali sportovci na nákup sladkostí pro děti. Občerstvení zajistila místní hospoda.

Ráda bych i letos poděkovala všem, kteří nám s přípravou a organizací akce pomohli nebo přispěli finančně. Poděkování patří již zmíněným sportovcům, mistru zvukařovi, moderátorce a všem ostatním. Doufám, že se Vám „Čarodějnice“ líbily a že se za rok opět sejdeme.


                                                                                                                                     Svatava Horáčková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine