Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

13. února 2014

Hrušecké hody

Akce proběhne:
02. 08. 2014 – 03. 08. 2014

Reportáž z akce ...

 

 První víkend v srpnu 1-3. 8. 2014 se konaly tradiční Hrušecké hody. Jak tomu bývá každý rok, většina obyvatel i přespolní, se na Hrušeckých hodech nějakým způsobem podílela. Tímto bych tedy ráda všem poděkovala. Dále patří poděkování pořadateli TJ Tatran, Obecnímu úřadu a Obecní hospodě, bez nichž by se hody nemohly konat. V neposlední řadě patří velké poděkování našim rodičům a samotným stárkům.

 Vše nám začalo již koncem května, kdy jsme začali se zkouškami.  I přes malý počet, ze kterého jsme měli prvně strach, si myslím, že vše dopadlo dobře. Proběhlo pár neshod, ale to k hodům samozřejmě patří.  I přesto náš hlavní cíl byl stále stejný, pořádně si sleziny a hody užít, a vše zvládnout.

 Jak zkoušky utíkaly, najednou byl týden před hody a s ním sobotní prošení.  Kluci vše zvládli, včetně splnění úkolů a rodiče stárek hody povolili. Pak již nastali běžné starosti jako víno, kroje nebo také vršky.

 Poté se v pátek konala rokotéka v Obecní hospodě, která proběhla velice úspěšně. Proběhlo i to nějaké ,,stárkovské“ sólo a přípitek na celé hody. V sobotu odpoledne kluci a všichni, kdo byli ochotni pomoct, postavili máju. Večer proběhla zábava s kapelou Panorama Vyškov, nástup a předání práva od pana starosty, a pak nestálo nic v cestě tomu, začít tančit a zpívat. Po náročném ukončení v brzkých ranních hodinách, proběhla v neděli ráno bohoslužba a poté zvaní občanů. Konečně to vypadalo, že po minulém roce nám počasí vyjde. K začátku průvodu, ale přišel velký déšť a my se museli přemístit do sálu. I přes počasí, které nám nepřálo, jsme si náladu nenechali zkazit. K naší radosti přijeli i přespolní z Újezdu u Brna. Večer poté proběhla hodová zábava a vynášení stárků. Po celý den nám hrála kapela Dambořanka.

 

Letos jsme stárkovali v tomto složení:


Kristýna Klašková a Oldřich Střítecký

Tereza Zítková a Vít Volráb

Michaela Burianová a Jakub Vyhnánek

Anička Bělohoubková a Kryštof Horáček

Šárka Mojzesová a Jiří Hausner

Eliška Reichová a David Mixa


hody.jpg

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine