KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

13. února 2014

Hrušecké hody

Akce proběhne:
02. 08. 2014 – 03. 08. 2014

Reportáž z akce ...

 

 První víkend v srpnu 1-3. 8. 2014 se konaly tradiční Hrušecké hody. Jak tomu bývá každý rok, většina obyvatel i přespolní, se na Hrušeckých hodech nějakým způsobem podílela. Tímto bych tedy ráda všem poděkovala. Dále patří poděkování pořadateli TJ Tatran, Obecnímu úřadu a Obecní hospodě, bez nichž by se hody nemohly konat. V neposlední řadě patří velké poděkování našim rodičům a samotným stárkům.

 Vše nám začalo již koncem května, kdy jsme začali se zkouškami.  I přes malý počet, ze kterého jsme měli prvně strach, si myslím, že vše dopadlo dobře. Proběhlo pár neshod, ale to k hodům samozřejmě patří.  I přesto náš hlavní cíl byl stále stejný, pořádně si sleziny a hody užít, a vše zvládnout.

 Jak zkoušky utíkaly, najednou byl týden před hody a s ním sobotní prošení.  Kluci vše zvládli, včetně splnění úkolů a rodiče stárek hody povolili. Pak již nastali běžné starosti jako víno, kroje nebo také vršky.

 Poté se v pátek konala rokotéka v Obecní hospodě, která proběhla velice úspěšně. Proběhlo i to nějaké ,,stárkovské“ sólo a přípitek na celé hody. V sobotu odpoledne kluci a všichni, kdo byli ochotni pomoct, postavili máju. Večer proběhla zábava s kapelou Panorama Vyškov, nástup a předání práva od pana starosty, a pak nestálo nic v cestě tomu, začít tančit a zpívat. Po náročném ukončení v brzkých ranních hodinách, proběhla v neděli ráno bohoslužba a poté zvaní občanů. Konečně to vypadalo, že po minulém roce nám počasí vyjde. K začátku průvodu, ale přišel velký déšť a my se museli přemístit do sálu. I přes počasí, které nám nepřálo, jsme si náladu nenechali zkazit. K naší radosti přijeli i přespolní z Újezdu u Brna. Večer poté proběhla hodová zábava a vynášení stárků. Po celý den nám hrála kapela Dambořanka.

 

Letos jsme stárkovali v tomto složení:


Kristýna Klašková a Oldřich Střítecký

Tereza Zítková a Vít Volráb

Michaela Burianová a Jakub Vyhnánek

Anička Bělohoubková a Kryštof Horáček

Šárka Mojzesová a Jiří Hausner

Eliška Reichová a David Mixa


hody.jpg

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 09.01.2020 000 07:51       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine