KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

13. února 2014

Dětský den

Akce proběhne:
06. 09. 2014

Reportáž z akce ...


Indiánský dětský den

 Ukončením hrušeckého indiánského léta byl letošní dětský den. Počasí nám přálo, a tak se mohl konat Za humnama v sobotu 6. září, ovšem tentokrát trochu jinak. I když místní hasiči, myslivci, sportovci a rybáři počítali se svou účastí a pomocí, tentokrát jsme je požádali jen o materiální pomoc, s tím, že tento den bude čistě v indiánském duchu. Občerstvení (limonáda, párek v rohlíku i zmrzlina) bylo připraveno včetně malých sladkých odměn soutěžícím

 Pozvali jsme si k nám indiánský kmen HOKOKA BLAKET, který pravidelně vystupuje v brněnské ZOO. Připravili si pro nás tradiční indiánské soutěže jako střelba z luku, hod oštěpem, házení kroužků a podkov na cíl. Hlavním lákadlem, bylo ale jejich týpí, kde si mohli všichni prohlédnout indiánské artefakty a poslechnout fundovaný výklad z indiánského života.

 Než ale začal hlavní divadelní program, o další zábavu se postarala také tradiční dílnička, která se soustředila na čelenky a jiné indiánské doplňky. Z dílničky pak pan ředitel ZŠ vybral tři autory nejlepších obrázků indiánů. Hned vedle byla dílnička paní Evy, o kterou byl obrovský zájem, protože každého indiána na tváři pomalovala podle přání nebo mu udělala pořádné indiánské tetování. A pro ty, kteří potřebovali vybít přebytečnou energii, byla obří nafukovací skluzavka, u které byla také pořádná strkanice.

 Jakmile se však blížilo hlavní divadelní číslo, všichni se posadili před týpí a sledovali opravdové indiánské příběhy a legendy. A tak jsme se dozvěděli legendu o vzniku země a vody, o vzniku indiánských národů a o znovuzrození bizona. Děti si pak s indiány zahrály na bizony, stopaře a lovce. Nakonec pak kmen zahrál ještě malou frašku z divokého západu.

 Věřím, že si tento den děti pořádně užily. Děkuji všem, kteří pomohli tento den pro děti připravit, jak pomocnou rukou, tak i materiální podporou. Budeme se těšit zase příští rok na stejném místě a loučíme se indiánsky - howgh.

 Fotogalerii z akce naleznete zde.

IMG_5960.JPG

Za organizátory Lukáš Kropáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.02.2020 000 13:13       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine