Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

13. února 2014

Dětský den

Akce proběhne:
06. 09. 2014

Reportáž z akce ...


Indiánský dětský den

 Ukončením hrušeckého indiánského léta byl letošní dětský den. Počasí nám přálo, a tak se mohl konat Za humnama v sobotu 6. září, ovšem tentokrát trochu jinak. I když místní hasiči, myslivci, sportovci a rybáři počítali se svou účastí a pomocí, tentokrát jsme je požádali jen o materiální pomoc, s tím, že tento den bude čistě v indiánském duchu. Občerstvení (limonáda, párek v rohlíku i zmrzlina) bylo připraveno včetně malých sladkých odměn soutěžícím

 Pozvali jsme si k nám indiánský kmen HOKOKA BLAKET, který pravidelně vystupuje v brněnské ZOO. Připravili si pro nás tradiční indiánské soutěže jako střelba z luku, hod oštěpem, házení kroužků a podkov na cíl. Hlavním lákadlem, bylo ale jejich týpí, kde si mohli všichni prohlédnout indiánské artefakty a poslechnout fundovaný výklad z indiánského života.

 Než ale začal hlavní divadelní program, o další zábavu se postarala také tradiční dílnička, která se soustředila na čelenky a jiné indiánské doplňky. Z dílničky pak pan ředitel ZŠ vybral tři autory nejlepších obrázků indiánů. Hned vedle byla dílnička paní Evy, o kterou byl obrovský zájem, protože každého indiána na tváři pomalovala podle přání nebo mu udělala pořádné indiánské tetování. A pro ty, kteří potřebovali vybít přebytečnou energii, byla obří nafukovací skluzavka, u které byla také pořádná strkanice.

 Jakmile se však blížilo hlavní divadelní číslo, všichni se posadili před týpí a sledovali opravdové indiánské příběhy a legendy. A tak jsme se dozvěděli legendu o vzniku země a vody, o vzniku indiánských národů a o znovuzrození bizona. Děti si pak s indiány zahrály na bizony, stopaře a lovce. Nakonec pak kmen zahrál ještě malou frašku z divokého západu.

 Věřím, že si tento den děti pořádně užily. Děkuji všem, kteří pomohli tento den pro děti připravit, jak pomocnou rukou, tak i materiální podporou. Budeme se těšit zase příští rok na stejném místě a loučíme se indiánsky - howgh.

 Fotogalerii z akce naleznete zde.

IMG_5960.JPG

Za organizátory Lukáš Kropáček

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.05.2024 000 18:27       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine