KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

30. listopadu 2008

Přijel k nám i Mikuláš

Akce proběhne:
30. 11. 2008


Poslední listopadovou neděli, která byla současně první adventní nedělí, jsme se už podruhé sešli na prostranství před hrušeckou kaplí u obecního vánočního stromu. Sešli jsme se, stejně jako loni, v hojném počtu a strávili příjemně nedělní podvečer. Děti z mateřské a základní školy si na uvítanou připravili malé pásmo básniček a písniček. Po setmění jsme pak slavnostně rozsvítili svíčky vánočního stromu a čekali na příjezd Svatého Mikulaše s andělem a také s čertem. Nebylo sice ještě to správné datum pro mikulášskou nadílku, ale dětem to vůbec nevadilo. Před pátou hodinou celá nebesko pekelná družina na slavnostním povoze dorazila k rozsvícenému stromu a začala nadělovat. Dětí chtivých nadílky bylo plno - Mikuláš rozdával sladkosti, některé odvážné děti přidaly i básničku, některé naopak uronily slzičku. Ale čert neměl ani letos žádnou práci, do pekla neodnesl nikoho. Asi byly všechny děti hodné. Celý podvečer si mohly děti vyzkoušet staré vánoční zvyky. Krájely jablíčka do jadřincové hvězdy, pouštěly malé skořápkové lodičky a odlévaly olovo.

Ke zpříjemnění atmosféry a hlavně pro zahřátí byl připraven horký svařáček, pro děti čaj a všem k zakousnutí čertovská klobása a voňavé perníčky. Děti se mohly vyřádit, dospělí popovídat a všichni společně přivítat adventní čas.

Za organizátory děkuji všem, kteří nám pomohli - maminkám, které napekly a věnovaly perníčky, ochotným kuchařkám v občerstvení, sportovcům a tatínkům za přípravu areálu, Pavlovi a Monice za ozvučení a průvodní slovo, obecní hospodě za sponzorský příspěvek. A také Vám všem, kteří jste přišli.

Nakonec při nás stálo i počasí, které celý den vypadalo hrůzně, ale v podvečer se vítr uklidnil a vše bylo bezvadné.

Svatava HoráčkováArray

Array

Array

Array

Array

Array

Array

Array

Array

Array

Array

Array

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine