Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

2. října 2008

Hrušky ve fotografii v proměnách času

Akce proběhne:
22. 10. 2008


V sobotu 22. října proběhla v Hruškách výstava fotografií spojená s prodejní výstavou suchých vánočních vazeb, keramiky a paličkovaných krajek. Všechny části výstavy se setkaly s Vaším velkým zájmem, což nás organizátory velmi potěšilo. Každý si zde mohl najít své a strávit příjemné sobotní odpoledne. Výstava fotografií Hrušek byla doplněna fotografiemi ke 100 letům křenovické farnosti. Fotografie z akce budou uloženy ve fotogalerii internetových stránek obce. Samotné vystavované fotografie bychom také rádi umístili na tyto stránky a v brzké době budou k dispozici na CD, které si budete moci vyzvednout na radnici v Hruškách.

A nyní krátce k výstavě fotografií hrušek

Původně jsme tuto výstavu plánovali jako malou prezentaci a oslavu výsadby nové zeleně na návsi - tématicky zaměřenou především na náves, její proměny a na zeleň v obci. Tuto myšlenku jsme sice neopustili, ale téma jsme rozšířili o další okruhy tak, aby byla výstava pestřejší a zajímavější a aby vždy byla zachycena minulost i současnost. Výstava byla rozdělena do několika celků, které nabízely pohledy na naši vesnici a na dění a život v ní v proměnách času.

Na fotografiích kromě návsi a jednotlivých částí obce či jejího okolí bylo možno shlédnout i fotografie spolků, které v Hruškách působily, sportovní a kulturní dění, výstavbu v obci, ale i obyvatele Hrušek. Také jste si mohli prohlédnout některá zákoutí vesnice tak, jak vypadala dříve a tak, jak je známe dnes. Byla vystavena i fotodokumentace z Obecního úřadu, která zachycuje zejména budovatelské roky, kdy se v Hruškách stavěla školka, čistírna odpadních vod, kanalizace, samoobsluha … Výstava nechtěla nijak hodnotit, co je hezké a co ne, co bylo lepší v minulosti a co nyní. Nechtěla vyzdvihovat či zatracovat nic z toho, co se v Hruškách dělo. Vše mělo svůj historický základ a patřilo ke své době. Nabídla Vám možnost fotografie si prohlédnout, zavzpomínat, vytvořit si svůj názor.

Realistické fotografie zachycující běžný život byly doplněny i částí uměleckou. V ní jste mohli shlédnout staré restaurované pohlednice Hrušek, které jsou zaskleny do velkých formátů. Jiný pohled na Hrušky pak nabídla i část vytvořená objektivem fotoaparátu Miroslava Kozáka ml., který zachytil zajímavá zákoutí naší obce a také panoramatické pohledy na Hrušky.

Výstava byla sestavena z materiálů, které měl k dispozici Obecní úřad z vlastních sbírek, z materiálů bývalého kronikáře pana Partiky a z několika málo fotografií od Vás, občanů. U většiny fotografií neznáme ani rok, kdy byly pořízeny. Výstava tedy rozhodně nepodala kompletní pohled na naši obec a na celou její historii. Tím byla možná zajímavější pro Vás starší, pamětníky – mohli jste vzpomínat a pátrat, kdy to asi bylo… Vystaveno je jen to, co jsme měli k dispozici. Jistě jste si mnozí až po shlédnutí fotografií vzpomněli, že i u Vás doma by se našly další snímky. Snad někdy příště připravíme další témata.

                                                                                                                                      Svatava Horáčková


P1170908.jpg

P1170919.jpg

P1170821.jpg

P1170918.jpg

P1170824.jpg

P1170878.jpg

P1170822.jpg

P1170922.jpg

P1170921.jpg

P1170823.jpg

P1170879.jpg

P1170920.jpg

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine