KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

30. března 2008

Čarodějnice 2008

Akce proběhne:
30. 04. 2008


Třicátý duben je v Hruškách již tradičně dnem, kdy rejdují malé i velké čarodějnice a čarodějové. I letos se jich sešly v areálu u rybníků desítky, zejména těch menších. Během odpoledne, večera i noci se reje zúčastnilo odhadem na tři stovky lidí, a to nejen místních. Největší obavu jsme měli z počasí - to nás nakonec nezradilo a ani nebyla taková zima, která s námi loni pořádně zamávala.

Pro ty mladší byly odpoledne připraveny tradičně soutěže – děti závodily v hodu a sběru šišek, v přetahování lanem, v běhu, v omotávání mumií atd.  Program zpestřilo vystoupení historické skupiny, která předvedla ukázky jezdeckého a bojového umění na koni. Děti pak mohly sami vyzkoušet střelbu z luku nebo si vytvořit nějaký šperk v malé kovotepecké dílně. Tradičně se děti mohly díky Ivetě Klusalové povozit na poníkovi. V podvečer se děti společně vydaly hledat ukrytou čarodějnici. Cestou hledaly zprávy s ukrytými úkoly, při jejichž plnění kreslily křídami, hledaly „perly“ v trávě a společně i zpívaly. Během všech úkolů dostaly spoustu malých sladkých odměn. Odměnu – malý pivní soudek – si odnesla i nejhezčí dospělá ježibába. Celou akci tradičně zvukem zajistil náš příznivec Pavel Přerovský a slova se ujala Monika Brindzáková.

Večer se zapálil nejprve menší ohýnek, na kterém se mohly opékat špekáčky a po osmé večer se zažehla mohutná vatra. Společně se soumrakem dorazila na koni a v černém hávu opravdová čarodějnice a přivezla svou vycpanou kamarádku, která pak byla za všechny zúčastněné ježibabky upálena na hranici.

  Pro dospěláky hrála do půlnoci country kapela OSADA ze Slavkova. Zpestřením letošních „čarodějnic“ byla skutečná vědma a věštkyně, která v separé koutku netrpělivým zájemkyním vyložila budoucnost. O její služby byl opravdu nečekaný zájem. Celý kulturní program uhradil obecní úřad za přispění dotace z JMK, kterou jsme na tuto akci získali. Občerstvení zajistila místní hospoda.

Ráda bych poděkovala všem, kteří nám s přípravou a organizací akce jakkoliv pomohli nebo přispěli finančně. Poděkování patří zejména sportovcům z TJ Tatran, kteří jsou našimi tradičními spřízněnými dušemi při pořádání kulturních akcí. Připravili posezení a stany, nabídli pomoc při občerstvení „svařáčkem“ a výtěžek z jeho prodeje věnovali na nákup sladkostí pro děti. Doufám, že se akce malým i velkým líbila – děti se mohly dostatečně vydovádět a pobavit, dospělí zase příjemně posedět, popovídat si, poslechnout si stylovou kapelu a také si zatancovat. I když uspořádání akce zabere spoustu času, úsilí a práce, těší nás, že se lidé sejdou a pobaví se. Takže za rok zase na shledanou.

                                                                                                                                    Svatava Horáčková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine