Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

30. března 2008

Čarodějnice 2008

Akce proběhne:
30. 04. 2008


Třicátý duben je v Hruškách již tradičně dnem, kdy rejdují malé i velké čarodějnice a čarodějové. I letos se jich sešly v areálu u rybníků desítky, zejména těch menších. Během odpoledne, večera i noci se reje zúčastnilo odhadem na tři stovky lidí, a to nejen místních. Největší obavu jsme měli z počasí - to nás nakonec nezradilo a ani nebyla taková zima, která s námi loni pořádně zamávala.

Pro ty mladší byly odpoledne připraveny tradičně soutěže – děti závodily v hodu a sběru šišek, v přetahování lanem, v běhu, v omotávání mumií atd.  Program zpestřilo vystoupení historické skupiny, která předvedla ukázky jezdeckého a bojového umění na koni. Děti pak mohly sami vyzkoušet střelbu z luku nebo si vytvořit nějaký šperk v malé kovotepecké dílně. Tradičně se děti mohly díky Ivetě Klusalové povozit na poníkovi. V podvečer se děti společně vydaly hledat ukrytou čarodějnici. Cestou hledaly zprávy s ukrytými úkoly, při jejichž plnění kreslily křídami, hledaly „perly“ v trávě a společně i zpívaly. Během všech úkolů dostaly spoustu malých sladkých odměn. Odměnu – malý pivní soudek – si odnesla i nejhezčí dospělá ježibába. Celou akci tradičně zvukem zajistil náš příznivec Pavel Přerovský a slova se ujala Monika Brindzáková.

Večer se zapálil nejprve menší ohýnek, na kterém se mohly opékat špekáčky a po osmé večer se zažehla mohutná vatra. Společně se soumrakem dorazila na koni a v černém hávu opravdová čarodějnice a přivezla svou vycpanou kamarádku, která pak byla za všechny zúčastněné ježibabky upálena na hranici.

  Pro dospěláky hrála do půlnoci country kapela OSADA ze Slavkova. Zpestřením letošních „čarodějnic“ byla skutečná vědma a věštkyně, která v separé koutku netrpělivým zájemkyním vyložila budoucnost. O její služby byl opravdu nečekaný zájem. Celý kulturní program uhradil obecní úřad za přispění dotace z JMK, kterou jsme na tuto akci získali. Občerstvení zajistila místní hospoda.

Ráda bych poděkovala všem, kteří nám s přípravou a organizací akce jakkoliv pomohli nebo přispěli finančně. Poděkování patří zejména sportovcům z TJ Tatran, kteří jsou našimi tradičními spřízněnými dušemi při pořádání kulturních akcí. Připravili posezení a stany, nabídli pomoc při občerstvení „svařáčkem“ a výtěžek z jeho prodeje věnovali na nákup sladkostí pro děti. Doufám, že se akce malým i velkým líbila – děti se mohly dostatečně vydovádět a pobavit, dospělí zase příjemně posedět, popovídat si, poslechnout si stylovou kapelu a také si zatancovat. I když uspořádání akce zabere spoustu času, úsilí a práce, těší nás, že se lidé sejdou a pobaví se. Takže za rok zase na shledanou.

                                                                                                                                    Svatava Horáčková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 08.07.2024 000 11:00       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine