KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

30. dubna 2007

Slet čarodějnic

Akce proběhne:
30. 04. 2007


Poslední dubnový den byl ve znamení čarodějnic. Malé i odrostlé čarodějnice se slétly jako tradičně za humna, kde přehlídkou, soutěžemi a tancem slavily svůj den. V čem mohou soutěžit čarodějnice? Např. v házení koštětem, ve skákání v pytli, v přetahování lanem, v oblékání čarodějnic aj. Velmi se líbila i střelba z luku a kuše. Za to dostaly vždy sladkou odměnu. Počasí jim přálo. Z večera bylo ještě slunečno, byť později bylo zpropadeně chladno a vál silnější větřík. Ještě že byl večer k dispozici svařáček. K tomu reji vyhrávala reprodukovaná muzika pana Pavla Přerovského ze Šaratic a později večer i živá country kapela "Osada" za Slavkova. No a kdo měl žízeň, mohl se občerstvit u stánku obecní hospody u pana Miloše Křivinky a jeho spolupracovníků.

Aby se mohlo 200 a možná i více návštěvníků někam usadit, připravili pro ně sportovci Tatraňáci a tatínkové stoly a lavičky. Všem patří velký dík. Ovšem hlavní byla veliká vatra, kterou postavil pan Jan Cenek. Bez ní bychom asi v noci zmrzli. Ale co s vatrou, když hlavní čarodějnice nepřijela. Každý rok přijíždí na koni, ale letos se někde zatoulala. Nezbývalo než ji hledat. Děti ji našly v "rybárně". Že by chtěla chytat ryby? Nemá však rybářský lístek a tak stejně skončila na hranici. Zajímavé bylo i vystoupení šermířské skupiny Buhurt z Křenovic s ukázkou středověkého mučení čarodějnic, které zaujalo malé i velké diváky. Na traktůrku přijelo nečekaně vesnické ZOO pana Ivana Holoubka, které sklidilo obrovský úspěch. Pravidelnými návštěvníky bývají i děti z domova pro postižené LILA z Otnic, které si jistě odvezly hezký prožitek. No a po opékání buřtů, tanci a zpěvu se všichni rozcházeli s tím, že za rok nashledanou.

Jana Štefanová

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 20.05.2020 000 11:14       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine