Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

30. dubna 2007

Slet čarodějnic

Akce proběhne:
30. 04. 2007


Poslední dubnový den byl ve znamení čarodějnic. Malé i odrostlé čarodějnice se slétly jako tradičně za humna, kde přehlídkou, soutěžemi a tancem slavily svůj den. V čem mohou soutěžit čarodějnice? Např. v házení koštětem, ve skákání v pytli, v přetahování lanem, v oblékání čarodějnic aj. Velmi se líbila i střelba z luku a kuše. Za to dostaly vždy sladkou odměnu. Počasí jim přálo. Z večera bylo ještě slunečno, byť později bylo zpropadeně chladno a vál silnější větřík. Ještě že byl večer k dispozici svařáček. K tomu reji vyhrávala reprodukovaná muzika pana Pavla Přerovského ze Šaratic a později večer i živá country kapela "Osada" za Slavkova. No a kdo měl žízeň, mohl se občerstvit u stánku obecní hospody u pana Miloše Křivinky a jeho spolupracovníků.

Aby se mohlo 200 a možná i více návštěvníků někam usadit, připravili pro ně sportovci Tatraňáci a tatínkové stoly a lavičky. Všem patří velký dík. Ovšem hlavní byla veliká vatra, kterou postavil pan Jan Cenek. Bez ní bychom asi v noci zmrzli. Ale co s vatrou, když hlavní čarodějnice nepřijela. Každý rok přijíždí na koni, ale letos se někde zatoulala. Nezbývalo než ji hledat. Děti ji našly v "rybárně". Že by chtěla chytat ryby? Nemá však rybářský lístek a tak stejně skončila na hranici. Zajímavé bylo i vystoupení šermířské skupiny Buhurt z Křenovic s ukázkou středověkého mučení čarodějnic, které zaujalo malé i velké diváky. Na traktůrku přijelo nečekaně vesnické ZOO pana Ivana Holoubka, které sklidilo obrovský úspěch. Pravidelnými návštěvníky bývají i děti z domova pro postižené LILA z Otnic, které si jistě odvezly hezký prožitek. No a po opékání buřtů, tanci a zpěvu se všichni rozcházeli s tím, že za rok nashledanou.

Jana Štefanová

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.09.2023 000 09:06       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine