Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

2. května 2007

Výlet na kole

Akce proběhne:
02. 06. 2007


V sobotu 2. června se vydalo čtrnáct sportovců a sportovkyň na cyklistickou vyjížďku po krásách Moravy pořádanou TJ Tatran Hrušky. Někteří se sice zalekli podmračené oblohy, oslabili naše řady a zůstali doma, což byla škoda. V Hruškách během dne několikrát sprchlo, ale nám počasíčko přálo.

V devět ráno jsme odstartovali od Obecní hospody, hostinská Jiřka nám popřála šťastného návratu a už se jelo. Nejstarším dvěma účastníkům bylo již přes šedesát, nejmladší cyklistka nedávno oslavila tříleté narozeniny. Pro některé „závodníky“ v čele naší skupiny bylo tempo pomalé, pro jiné už vysilující (kolena a osezená zadnice dávaly o sobě vědět). Nebyl to ale závod, jeli jsme podle našich možností a do cíle dojeli všichni. Trasa byla sice řádně naplánována, ale v reálu jsme jeli tam, kam nás nohy nebo spíše kola vedly. Kam jsme tedy jeli. Z Hrušek přes Újezd, Žatčany, Měnín a Blučinu do Židlochovic. Cestou jsme se svezli po nové cyklostezce - tedy ne všichni, rychlíci v čele pelotonu ji minuli. V Židlochovicích jsme si prohlédli krásné zahradnictví Hortis. V poledne jsme doplnili kalorie v příjemné zahradní restauraci v Nosislavi. Odtud jsme pak zamířili k domovu. Cestou jsme museli nejmladší účastnici trošku „zafixovat“ k cyklosedačce, neboť cesta ji tak unavila, že usnula za jízdy a hlava klimbala ze strany na stranu.

Ale to nejlepší samozřejmě nakonec. Obloha se začala trošku zatahovat, takže jsme přivítali posezení ve vinařství Rozařín v Moutnici. Víno bylo dobré a zatímco jsme ochutnávali, přehnala se malá sprška. A pak už opět za slunečné oblohy jsme se vydali na posledních pár kilometrů. Celý náš výlet čítal šedesát poctivě ušlapaných kilometrů. Tak, jak jsme ráno před hospodou začali, tak jsme se u ní večer po šesté loučili. Akce se všem účastníkům velmi líbila a už se těší a plánují další.

za „cyklisty“ Svatava Horáčková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine