Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

4. května 2007

Rybářské závody v hruškách

Akce proběhne:
09. 06. 2007


V sobotu 9. června pořádali hrušečtí rybáři organizovaní v MO Slavkov 5. ročník rybářských závodů pro dospělé. Jedenapadesáti startujícím např. z Brna, Bučovic, Rousínova, Slavkova, Újezda u Brna, Křenovic a samozřejmě domácím Hrušákům oproti loňsku počasí přálo. Od rána bylo slunečno a po celé dopoledne horko.

Po zaplacení startovného 120,- Kč si každý vybral své místo a úderem sedmé hodiny soutěž začala. Ti, co neseděli ve stínu stromů, si nad hlavou rozevřeli slunečník a čekali na záběr. Letos měli téměř všichni větší či menší štěstí. To největší měl pan Toman z Rousínova, který nalovil 360 cm ryb a získal pohár vítěze. Ceny pro startující věnovala MO Slavkov. Podívat se a zatleskat vítězům přišlo několik desítek diváků a příznivců rybářského sportu. Ve stále dobré kondici by pan Bohumil Ryšánek, který byl nejstarším účastníkem klání.

Následně v neděli 10. června dopoledne se uskutečnily rybářské závody pro mládež do 15 let. Sešlo se šestnáct dětí převážně z Hrušek a okolních vesnic. Začínající i pokročilejší malí rybáři si dobře zalovili a za své snažení byli všichni odměněni věcnými cenami. Ze svých rybářských nadějí měli radost i rodiče, kteří směli pomoci jen radou.

Myslím, že se obě akce vydařily ke spokojenosti závodníků i diváků také díky pořadatelům, sponzorům a obsluze v občerstvení. Všem patří velké poděkování.

                                                                                                                                               Jana Štefanová

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 29.09.2023 000 09:07       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine