KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

10. května 2007

Dětský den 2007

Akce proběhne:
10. 06. 2007


Dětský den se stal v Hruškách již zavedenou tradiční akcí. Pořádá ho pro děti, ale nejen pro ně, obecní úřad a místní organizace.  Nejinak tomu bylo i letos. V neděli 10. června odpoledne po dětských rybářských závodech se sešli děti i dospěláci opět za humnama. Stovka dětí obíhala jednotlivá stanoviště, na kterých děti plnily připravené úkoly a sbíraly otisky razítek. Za ně si pak vybraly malou věcnou odměnu a nakonec všechny děti dostaly zmrzlinu. K poslechu i tanci vyhrával a ozvučení celé akce zajistil Pavel Přerovský ze Šaratic.

Při plnění úkolů si děcka zasportovaly – běhaly „opičí dráhou“, chodily na chůdách, prolézaly po lanech, povozily se na poníkovi nebo na lodičce, zastřílely si z kuličkových pistolí na terč. V chládku pod lípou si ověřily své znalosti o přírodě, mohly si malovat na papír, ale i barvičkami na obličej, na fotbalovém hřišti hasily požár.

Celé odpoledne rovněž hasily žízeň - ve stánku pana Křivinky a ve stánku pořadatelů byla pro děti neustále k dispozici limonáda. 

Odměnou byly pro děti určitě i houpačky, na kterých se mohly celé odpoledne zdarma houpat. Snad jim to bude do hodů stačit. Zpestřením odpoledne byl policista pan Matoušek z dopravního oddělení správy JMK, který přijel na výkonném motocyklu Honda. Tento se účastní jako doprovodné vozidlo vládních delegací, při převozech peněz apod. I na tomto stroji se mohly děti povozit. Svůj taneční program si připravily holky ze skupiny Elišky Štefanové.

V podvečer přijeli, stejně jako loni, „Komedianti na káře“, tentokrát s žonglérským představením Kdo z koho. Děcka se určitě dobře bavily. A nakonec jsme zapálili táborák, jen na ty špekáčky neměl nikdo ani pomyšlení.  Počasí nám vydrželo, počáteční bouřkové obavy se změnily v obavy z toho, aby se horkem někdo neuvařil. Však někteří to nevydrželi a chladili se přímo v rybníku.

Díky tedy patří radnici, sportovcům, myslivcům, hasičům, rybářům, obecní hospodě, panu Dubnickému, Ivetě Klusalové s poníkem a všem ostatním, kteří se na konání celého odpoledne podíleli. Doufáme, že děti i dospělí si neděli příjemně užili že se sejdeme za rok znovu.

Svatava Horáčková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Facebook


 

 

 

YouTube kanál Hrušky

 

 

 

 

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

logo.png

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 24.06.2020 000 08:55       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine