Rozcestník

Velikost textu

KULTURNÍ AKCE

RSS Odběr RSS

10. května 2007

Dětský den 2007

Akce proběhne:
10. 06. 2007


Dětský den se stal v Hruškách již zavedenou tradiční akcí. Pořádá ho pro děti, ale nejen pro ně, obecní úřad a místní organizace.  Nejinak tomu bylo i letos. V neděli 10. června odpoledne po dětských rybářských závodech se sešli děti i dospěláci opět za humnama. Stovka dětí obíhala jednotlivá stanoviště, na kterých děti plnily připravené úkoly a sbíraly otisky razítek. Za ně si pak vybraly malou věcnou odměnu a nakonec všechny děti dostaly zmrzlinu. K poslechu i tanci vyhrával a ozvučení celé akce zajistil Pavel Přerovský ze Šaratic.

Při plnění úkolů si děcka zasportovaly – běhaly „opičí dráhou“, chodily na chůdách, prolézaly po lanech, povozily se na poníkovi nebo na lodičce, zastřílely si z kuličkových pistolí na terč. V chládku pod lípou si ověřily své znalosti o přírodě, mohly si malovat na papír, ale i barvičkami na obličej, na fotbalovém hřišti hasily požár.

Celé odpoledne rovněž hasily žízeň - ve stánku pana Křivinky a ve stánku pořadatelů byla pro děti neustále k dispozici limonáda. 

Odměnou byly pro děti určitě i houpačky, na kterých se mohly celé odpoledne zdarma houpat. Snad jim to bude do hodů stačit. Zpestřením odpoledne byl policista pan Matoušek z dopravního oddělení správy JMK, který přijel na výkonném motocyklu Honda. Tento se účastní jako doprovodné vozidlo vládních delegací, při převozech peněz apod. I na tomto stroji se mohly děti povozit. Svůj taneční program si připravily holky ze skupiny Elišky Štefanové.

V podvečer přijeli, stejně jako loni, „Komedianti na káře“, tentokrát s žonglérským představením Kdo z koho. Děcka se určitě dobře bavily. A nakonec jsme zapálili táborák, jen na ty špekáčky neměl nikdo ani pomyšlení.  Počasí nám vydrželo, počáteční bouřkové obavy se změnily v obavy z toho, aby se horkem někdo neuvařil. Však někteří to nevydrželi a chladili se přímo v rybníku.

Díky tedy patří radnici, sportovcům, myslivcům, hasičům, rybářům, obecní hospodě, panu Dubnickému, Ivetě Klusalové s poníkem a všem ostatním, kteří se na konání celého odpoledne podíleli. Doufáme, že děti i dospělí si neděli příjemně užili že se sejdeme za rok znovu.

Svatava Horáčková

Fotogalerie

Menu rubriky:

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467

IČ: 00372102

ID dat. schránky: bhza2qg
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

 

Facebook

Facebook

YouTube kanál Hrušky

Youtube

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Ingerreg

Entente Florale 2016

AEFP

Vesnice roku

vesnice roku 

 znak zelené stuhy Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí

 

Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

MAS Slavkovské bojiště

slavkovske bojiste

Ždánický les a Politaví

ždánický les

Novinky na email

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 06.05.2024 000 18:27       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine