SPRÁVNÍ

Hlášení pobytu

Hlášení trvalého pobytu

Občan České republiky může mít jen jedno místo trvalého pobytu na našem území a to v objektu, který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekraci a označen číslem popisným, nebo evidenčním popřípadě orientačním.

Kdo a za jakých podmínek
Občan České republiky starší 15 let nebo jim pověřený zmocněnec na základě ověřené plné moci.
- za občana mladšího 15 let jeho zákonný zástupce, popřípadě pěstoun.
- za občana zbaveného způsobilosti k právním úkonům jeho zákonný zástupce, rovněž tak
- za občana, jeho způsobilost k právním  úkonům byla rozhodnutím soudu omezena tak, že není způsobilý ohlásit změnu místa trvalého pobytu

Jak a kam se obrátit a co musíte předložit
Zahájíme předložením přihlašovacího lístku k trvalému pobytu spolu s příslušnými doklady
Občan hlásí místo svého trvalého pobytu na ohlašovně v místě nového trvalého pobytu, tj. na obecním úřadu .
- vyplnit a podepsat přihlašovací lístek k trvalému pobytu
- předložit platný občanský průkaz, u něhož není v důsledku jiné změny místa trvalého pobytu oddělena jeho vyznačená část.
- přeložit doklad opravňující užívat byt nebo dům / např. výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouvu, anebo pokud doklad nevlastní, úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu. Úředně ověřené potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí svůj souhlas ne přihlašovacím tiskopisu před zaměstnancem ohlašovny.

Správní poplatek
Za ohlášení změny místa trvalého pobytu občan České republiky zaplatí správní poplatek ve výši 50,- Kč.
Děti mladší 15 let jsou od správního poplatku osvobozeny.

Zrušení údaje o místu trvalého pobytu
Ohlašovna rozhodne ve správním řízení o zrušení údaje  o místu trvalého pobytu občana na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo na návrh oprávněné osoby  za  splnění zákonných podmínek. Zákonnými podmínkami jsou především zánik užívacího práva občana k objektu nebo vymezené části objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana a neužívání objektu nebo jeho vymezené části.
Navrhovatel je povinen splnění zákonných podmínek ohlašovně prokázat.

Čas poslední aktualizace: 13.11.2017 000 10:03       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine