2413
1 2 3 4

Obec Hrušky leží na soutoku potoků Rakovce a Litavy asi 20km od Brna a 4km od Slavkova u Brna.

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ MAS „ZA HUMNAMA“ - PROJEKTY PROGRAMU LEADER

MAS „Za humnama“ je název místního venkovského regionu, do kterého je Obec Hrušky zapojena. (zkratka MAS znamená doslovný překlad z angličtiny – Místní akční skupina). MAS „Za humnama“ zahrnuje náš mikroregion Ždánický les a Politaví a sousední mikroregion Rokytnice. V celé ČR působí zhruba 180 podobných MAS.

MAS „Za humnama“ zastřešuje aktivity občanů, místních sportovních či společenských organizací, občanských sdružení či neziskových subjektů a podnikatelů v regionu. Tito mohou podávat podněty a jednotlivé projekty týkající se rozvoje společenského života na venkově. O realizaci projektů a financích nerozhodují Obce ani Obecní zastupitelstva, jedná se čistě o občanské aktivity. MAS je otevřenou strukturou, jednotliví zájemci se mohou přihlásit kdykoliv. Členy MAS „Za humnama“ mohou být výše uvedené subjekty, ale i Obce sídlící v našem regionu. Kromě Obce Hrušky je v MAS „Za humnama“ registrována rovněž TJ Tatran Hrušky. Regionálního sdružení tohoto typu mohou získávat finanční prostředky na podporu rozvoje venkova a podporu občanských iniciativ z fondů EU. Podpora těchto aktivit probíhá v rámci evropského programu LEADER. Finanční podpora z programu LEADER je zaměřena na takové projekty, které vedou ke zlepšování života a životního prostředí na venkově, zvyšují konkurenceschopnost venkova, zvyšují hodnotu místních produktů, zlepšují kulturní a společenské dění na venkově apod. Tyto projekty jsou menšího charakteru, pohybují se v řádu cca do 500 000 Kč, ale mohou být i projekty dražší.

Konkrétní projekty, které byly podpořeny v minulém období v sousední MAS (Kyjovsko) se týkaly např. pořádání sportovních a kulturních akcí (včetně vybudování zázemí pro tyto akce – např. sportovní hřiště, vybavení sportovců, výstavní prostory, vybavení místních divadelníků, pořízení krojů …), obnovy kulturních památek, zpracování projektových dokumentací pro finančně náročnější sportovní či kulturně společenské investice atd.

V současné době probíhá v MAS „Za humnama“ tzv. naplňování zásobníku projektů. Jednotliví členové MAS, ale i ostatní zájemci podávají formou jednoduché přihlášky své projekty (přihláška obsahuje - předkladatele, lokalizaci, cíl, stručný popis, odhadovaný rozpočet projektu). Na základě naplněného zásobníku pak MAS vyhlásí strategii, tzn. ty oblasti, které bude podporovat. Vždy se však bude jednat o podporu rozvoje venkova. K dnešnímu dni již zásobník obsahuje návrhy projektů za cca 70 mil. Kč.

Naší snahou je dnes tedy vytvořit několik předběžných projektů, které by Obci Hrušky a jednotlivým jejím organizacím či spolkům pomohly k vybudování a realizaci takových akcí, které by zlepšily společenské dění v Hruškách. Jedná se nejen o finanční podporu na pořádání jednotlivých akcí, ale i na vytvoření zázemí a vybavení pro tyto akce.

Máte-li tedy nějaký nápad, nestyďte se a přijděte s ním co nejdříve na radnici nebo mezi sportovce.

Svatava Horáčková

Celý dokument si můžete stáhnout ve formátu "pdf" zde:
MAS Za humnama.pdf (PDF 93.16 kB)

Nejbližších 5 akcí

20. října 2018
10. listopadu 2018
Posezení pro seniory


Aktuality

15. října 2018

Základní škola Sokolnice - nabídka volného pracovního místa

ZŠ Sokolnice urgentně hledá asistenta pedagoga (AP) pro chlapce v 9. třídě (ADHD), poloviční úvazek (20 hodin týdně) . Pokud máte zájem tak kontaktujte: tomas.struska@zssokolnice.eu.


12. října 2018
12. října 2018
11. října 2018

Sběr velkoobjemového odpadu a stavební suti

Obecní úřad Hrušky oznamuje občanům, že v sobotu 13.10. 2018 bude před MILOU přistaven kontejner na velkoobjemový odpad a stavební suť, a to do 12:00 hodin.


9. října 2018

Minivolejbalový turnaj

TJ Tatran Hrušky zve všechny sportovní fanoušky na turnaj žáků v minivolejbale, který se uskuteční v sobotu 13. 10. 2018 v 9:00 hodin na hřišti u rybníka. Přijďte povzbudit naše začínající volejbalisty. Občerstvení bude zajištěno!


9. října 2018

Prodej masa a uzenin

Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice bude prodávat každou středu v 9:40 hodin na obvyklém prodejním místě: ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA a SPECIALITY. Nabídka na měsíc říjen: VEPŘOVÁ PLEC za 99 Kč/kg, HOVĚZÍ KRK za 175 Kč/kg, KUŘECÍ ČTVRTKY 49 Kč/kg.


3. října 2018

MUDr. Hana Svobodová - Očkování proti chřipce

MUDr. Hana Svobodová oznamuje občanům, že začalo probíhat očkování proti chřipce. Očkování je plně hrazeno ze zdravotního pojištění pro seniory starší 65 let, pro chronicky nemocné pacienty léčící se s nemocemi srdce a dýchacích cest. Cena očkování pro samoplátce je 350 Kč.


26. září 2018

Obecní úřad Hrušky - uzavírka mostu

Obecní úřad Hrušky si dovoluje informovat občany o dočasné uzavírce mostu na silnici ev. č. II/416, směr na Šaratice,  která by měla dle posledních zpráv z Městského úřadu Slavkov u Brna začít dne 25.9. 2018 a trvat do 15.11. 2018.


26. září 2018

Sběrný dvůr Křenovice

Informujeme občany, že sběrný dvůr v Křenovicích bude mít od soboty 29.09.2018 opět pravidelnou otevírací dobu, a to ve středu 10:00 – 18:00 hod. a v sobotu 9:00 – 13:00 hod.


 


Aktuální úřední deska

NázevVyvěšenoDatum sejmutí

Seznam nedostatečně identifikovaného vlastníka
26.09.201731.12.2023

Aktuality z okolí

nahrávám RSS

Vesnice roku 2018

 

Zlatá stuha
za vítězství v krajském kole

Obec Hrušky byla oceněna nejvyšším oceněním,  které získá obec, která se nejlépe a vyváženě prezentuje ve všech posuzovaných oblastech. Komise sleduje úroveň společenského života v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu a v neposlední řadě také koncepční dokumenty obce.

Entente Florale 2016

logo.png

Kontakt

Hrušky
Hrušky č. 166
683 52

tel.: 544 223 330
mobil: 725 111 467
e-mail: ouhrusky@politavi.cz

Na mapě

Úřední hodiny

 pondělí a středa  8:00 - 17:00

Vesnice roku

logo-vr.png 

 green.png   Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí


Obec Hrušky byla oceněna v celostátní soutěži Vesnice roku

Zelenou stuhou za rok 2015 za péči o zeleň a životní prostředí

 

Facebook


 

 

 

MAS Slavkovské bojiště

53-jpg-logo-mas-slavkovske-bojiste-01.jpg

Ždánický les a Politaví

ždánický.jpg

Novinky na email 

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Informace pomocí SMS zpráv

SOSka

Čas poslední aktualizace: 09.10.2018 000 13:33       Oficiální stránky obec Hrušky © 2011       webdesign: Origine